Görüntülenme: 11999

Rate this post

“Yasin Öztekin Kimdir? – Almanya’da bir Türk daha parlıyor” için bir cevap

  1. uğur dedi ki:

    her zaman arkandayız yasin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Yasin Öztekin Kimdir? – Almanya’da bir Türk daha parlıyor

 19 Mart 2009  Almanya'daki Türkler


Alman 1. Ligi (Bundesliga) ekiplerinden Borussia Dortmund´un genç takımlarından yetişen Yasin Öztekin, bir hafta önce A takımla iki yıllık profesyonel mukavele imzaladı.

Yaklaşık 3 aydır A takımla antremanlara çıkan Yasin Öztekin, öncelikle Borussia Dortmund´da kadroya girebilmek için çok çalışacağını ancak asıl hedefinin ay yıldızlı formayı giymek olduğunu belirtti.{more}

Dortmund´da doğan ve 22 yaşına bugün giren (19.03.1987 doğumlu ) Yasin Öztekin, dün çıktıgı Borussia Dortmund antremanın ardından soruları yanıtladı.

"HEDEFİM ÖNCE DORTMUND’DA KALICI OLMAK SONRADA MİLLİ TAKIMDA FORMA GİYMEK"

12 yıldır genç takımlarında ve son olarak ta ikinci takımında (U19) forma giydigi Borussia Dortmund´la bir hafta önce profesyonel mukavele imzaladığını belirten Yasin Öztekin, gelecekle ilgili hedeflerini şöyle anlattı:

"Burussia Dortmund´la 30 Haziran 2011 tarihine kadar profesyonel imza attım.Yaklaşık üç aydır, A takımla zaten antremana çıkıyordum. Bundan sonra öncelikli olarak A takımda kadroya girebilmek için çok çalışacağım, ama asıl hedefim Türk Milli Takım formasını giymek olacaktır. Ay yıldızlı forma benim hayalim. Alman Milli Takımı’ndan davet alsam dahi, tercihim yüzde yüz Türk Milli Takım olacaktır."

Geçen yıl özel bir turnuvaya katılan Türkiye Ümit Milli Takımı’na çağırılan orta saha oyuncusu Yasin Öztekin, Dortmund´da oynayan milli futbolcu Nuri Şahin’le daha önce genç takımlarda da beraber oynadıklarını da ifade ederek, "Nuri’yle çok iyi anlaşıyoruz. Zaten ikimizde Kırşehirliyiz" dedi.

Kendisi gibi Almanya´da doğup büyüyen ve Alman milli takımını tercih eden Mesut Özil ile ilgili soruya ise genç futbolcu, "Bu Mesut´un kendi kararı. Bana bu konuda söz düşmez. Kendisiyle hafta sonu maçında görüşecegiz" cevabını verdi.

Bayern Münih´te forma giyen milli futbolcu Hamit Altıntop’un 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası´nda sergiledigi üstün performansla kendilerini gururlandırdığını kaydeden Yasin Öztekin, "Hamit ağabeyin bu başarısı aynı zamanda Almanya´da oynayan bizim gibi gençleri daha da motive etti" ifadelerini kullandı

Kaynak= hurriyetEtiketler: , ,

Yorumlar: Yroum (1) |