Hotiad, Hollanda’da girişimci Türk kadınları bir araya getirdi

Kısa adı HOTİAD olan Hollanda Türk İş Adamları Derneği, girişimci Türk kadınlarını bir araya topladı. Tanışmak, tecrübeleri paylaşmak ve birlikte ortak projeler üretmek için düzenlenen toplantı, Lahey kentinde bulunan Güney Hollanda Eyalet Meclis binasında gerçekleşti.

Yılda 5 Milyon Euro cirosu olan işverenlerin üye olabildiği HOTİAD, girişimci Türk Kadınları ile bir araya geldi. Tanışmak, tecrübeleri paylaşmak ve birlikte ortak projeler üretmek için düzenlenen toplantı Lahey kentinde bulunan Güney Hollanda Eyalet Meclis binasında gerçekleşti.

Başta T.C. Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral olmak üzere HOTİAD ve DTİK Avrupa Komitesi Başkanı Turgut Torunoğulları, T.C. Lahey Büyükelçiliği Ticaret Başmüşaviri Engin Ertekin, T.C. Lahey Büyükelçisi Uğur Doğan’ın eşi Manolya Doğan, Türk Hava Yolları Amsterdam Müdürü Ahmet Şahin, yönetim kurulu üyeleri, yerel politikacılar, işadamları, Türk Sivil Toplum Örgüt Temsilcileri, akademisyenler ve Hollanda’da önde gelen Türk kökenli şahsiyetler katıldı.

TÜRK KADINI CESURDUR

HOTİAD’ın tanıtımını yapan sine vizyon gösterimi ile başlayan toplantı, HOTİAD ve DTİK Avrupa Komitesi Başkanı Turgut Torunoğulları’nın konuşmasıyla devam etti. Torunoğulları konuşmasında ‘ Arkadaşlar, Hollanda markalaşma konusunda dünyada tanınmış bir ülkedir. Bu da bizim için bir şanstır. Bunu iyi değerlendirelim. Bir insanın ömür milyoner olmaya da, hatta milyarder olmaya da yeter. Yeter ki hayallerimizi yapacağımız işin üzerine yoğunlaştıralım. Yaşadığımız ülkeye ve de Türkiye’nin kalkınmasına çok katkımız olmuştur. Artık farklı işlere yönelmenin zamanı gelmiştir. Türk kadını cesurdur, dürüsttür, sözüne erkeklerden daha da sadıktır. Hırslıdır ama kadınlarımızın bir çoğu bu özelliklerinin farkında değillerdir.

Bizim amacımız sizleri birbirinizle tanıştırmak, tecrübelerimizi sizinle paylaşmak ve sizinle ortak projeler üretmektir. Biz diyoruz ki; biz ne Almancıyız ne de yabancıyız! Biz her iki ülkenin de asıl sahipleriyiz. Biz artık yönetilen sınıfından çıkıp yönlendiren sınıfına geçmişiz. Bu da bize çok büyük mutluluk veriyor’ diyerek 2012 yılını ‘Avrupa Türk Girişimcilik Yılı’ olarak ilan etmek istediklerini söyledi.

Lahey kentinde bulunan Güney Hollanda Eyalet Meclis binasında yaklaşık iki saat süren toplantı, verilen resepsiyonla son buldu.

Related Posts