Görüntülenme: 111.356

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

İffet Enise Kılıçoğlu :Türk Kızı Avrupa Şampiyonu Oldu

 14 Mayıs 2014  Hollanda'daki Türkler

Almanya’nın Kalkar kentinde düzenlenen Avrupa Hiphop Street Dance yarışmasında 15 yaşındaki Türk kızı İffet Enise Kılıçoğlu 11 ülkenin dansçılarını geride bırakarak Avrupa Şampiyonu oldu.
Daha önce bir çok yarışmadan ödül alan Solo The Early Adoptes dans grubu ile Avrupa birincisi olan genç kızımız aynı zamanda yarışmada Hollanda’yı da temsil etti. Grup halinde ve Solo (tek başına) yarışmaya katılma hakkı vardı.
Almanya’nın Kalkar kentinde yapılan şampiyonada Avrupa’dan 11 SONY DSCülke adına dans yarışmacıları katıldı. Ön elemelerden başarılı olarak çıkan Utrecht’li İffet Enise Kılıçoğlu son finalde Solo (tek kişi) dalında jürinin olumlu oylarını alarak 11 ülke arasında birincilik kürsüsüne çıkması hem katıldığı dans kulübünü hemde yurttaşlarımızın gurur kaynağı oldu. 3 gün süren dans yarışmalarında takım halindede finale kalan İffet 1200 dans yarışmacısı arasından sıyrılıp birirnci olması takdire şayan bir başarı olarak kabul ediliyor.
Avrupa Dans yarışmalarına Fransa, İngiltere, Almanya, Polonya, Rusya , İspanya, İtalya, Belçika, Portekiz, Danimarka ve Hollanda adına dansçılar katıldı.
Haber Utrech olarak İffet Enise kızımızı kutlar başarıların devamını dileriz.

Utrecht’li Türk Kızı Avrupa Şampiyonu OlduEtiketler: , ,

Yorumlar: Yorum (0) |