Görüntülenme: 11657

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Hollanda müthiş Türk’ü konuşuyor – Suleyman Yildirim

 13 Ekim 2008  Hollanda'daki Türkler


Genç kaşif, yeni projesinin otomobilde bilgisayar ortamı sunduğunu söyledi. Süleyman, ‘Uzun yola çıkanlar, bilhassa da Türkiye’ye izne giden vatandaşlarımız, otomobillerinde rahatlıkla bilgisayar kullanabilecekler. Dokunmatik ekranlı bu sitem 1 adet küçük bilgisayardan oluşuyor. Ekran üzerine dokunan kullanıcılar, film izleyebilecek ve çocuklarına zeka oyunları oynatabilecek.

Bu sistem seyahat esnasında sıkılmayı önleyecek. Ayrıca uydu aracılığıyla internet imkanı da sunacak’ dedi.

Aklında bir dizi proje daha olduğunu ifade eden başarılı genç, ‘Buluşlarımı Türkiye’de üretmek, üzerine Türk Malı mührünü vurmak ve dünya piyasasına sürmek istiyorum. Eğer bunları başarırsam Türkiye’deki insanlarımıza yeni istihdam alanları açılmış olur’ diye konuştu.

Kaynak:İnternethaber
————————————-
Hollanda’da yaşayan Yıldırım ailesinin gururu olan Süleyman Yıldırım,14 yaşına kadar 14 bilgisayarı bozarak, sonunda bir başarıya imza attı. Hollanda basınında “Bilgisayar delisi Türk genci” olarak yer alan Süleyman için babası Mevlüt Yıldırım, oğlunun arkasında olduğunu, maddi ve manevi desteğini her zaman sunacağını belirterek, onun kendileri için bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Süleyman’ın yeni buluşu sayesinde bilgisayar kullanıcısının çalışma anında gelen telefonları eline almaksızın cevaplayabiliyor olması, çalışmasını aksatmadan devam ettirmesi sağlanıyor. Süleyman’ın bilgisayara ilave ettiği küçük ek bir parça ile Blue tooth aracılığıyla devreye girerek, çalışan yeni iletişim sisteminin daha da geliştirileceği yönünde yaptığı açıklaması,ileriki günlerde Yıldırım’ın yeni buluşlara yöneleceğinin de bir müjdecisi olarak görüldü. Yıldırım aynı cihaz sayesinde bilgisayara

sadece isimle komut vererek, istediği kişiyi arayabildiğini, eline telefonu almadan görüşmesini tamamladığını da söylüyor.

Baba Mevlüt Yıldırım “Oğlum bir gün bana okulu bırakacağım dediğinde çok üzülmüştüm. ‘Okulu bırakırsan gel benim işyerimde bana yardımcı olarak çalış’ dediğimi hatırlıyorum. 3 gün süren işçiliğin ardından işi zor bulan oğlum Süleyman’ın yeniden okula dönüş yapmasıyla bu başarısının sırrı ortaya çıkmış oldu” şeklinde konuştu.

Çalışma odasını boydan boya başarı belgeleriyle dolduran Süleyman, yeni buluşlarıyla ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü belirtirken, ser verdi, sır vermedi.

—————————————
Zaman Amsterdam

Zaandam�da ikamet eden Süleyman Yıldırım�dan Hollanda basını �Bilgisayar delisi Türk genci� olarak bahsediyor.

Yıldırım�ın buluşu sayesinde bilgisayar kullanıcıları, çalışma anında gelen telefonları, ellerini kullanmadan cevaplayabiliyor. Yıldırım bu cihaz sayesinde, bilgisayara sadece sesle komut vererek, istediği kişiyi arayabildiğini, eline telefonu almadan görüşmesini tamamladığını söylüyor.

Babası Mevlüt Yıldırım, �Oğlum bir gün bana okulu bırakacağım dediğinde çok üzülmüştüm. Okulu bırakırsan gel benim işyerimde, bana yardımcı olarak çalış dediğimi hatırlıyorum. Üç gün süren işçiliğin ardından işi zor bulan oğlum tekrar okula döndü ve başarılı çalışmalar yapmaya başladı” şeklinde konuşuyor.

Çalışma odasını boydan boya başarı belgeleriyle dolduran Süleyman Yıldırım şöyle konuşuyor: �Ben elimden geleni yapacağım ve bir Türk genci olarak her zaman en iyisini yapmak istiyorum. Yeni buluşlarım ve icraatlarım ile birlikte yarınla sağlam adımlar atmak istiyorum. Buluşum cidden büyük kolaylıklar getiriyor. Şu an anlaşmak isteyen firmalar var, ancak bunun için henüz hazır değilim. Zamanı gelince bunun da kararını verip imzamı atmak istiyorum. Almış olduğum bütün başarı belgelerinin bana çok faydası oldu. Bugün bir işyerine girmek istediğimiz zaman sordukları soru şu oluyor: Hangi diploma ve belgelere sahipsiniz? Benim KPN�e girmemde de bu belgelerin büyük rolü oldu. Benim belgelerim Microsoft, Nokia, ICT Academie ve KPN gibi itibarlı kurumlardan. Okudum ve artık rahat bir işe sahibim. Bugün benim yanımda olan anne ve babam her zaman beni desteklediler, onlara minnettarım.�Etiketler: , ,

Yorumlar: Yorum (0) |