Görüntülenme: 111.394

Rate this post

“Kemal Şahin & Bülent Uzuner” için 2 cevap

  1. FATMA HACIŞAHİNOĞLU dedi ki:

    BÜLENT BEN TEYZE KIZI FATMA BAŞARILARINI DAHA YENİ ÖĞRENIYORUM GURUR DUYDUM ÇOK ÇOK SEVİNDİM

  2. sema dedi ki:

    Sahin bey. Bir turk olarak avrupadaki basarinizdan dolayi sizi tebrik ederim. Basarinizin sirrini bilmek isterdim. Basarilarinizin devamini dilerim Saygilarimla. Sema

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Kemal Şahin & Bülent Uzuner

 09 Mayıs 2007  Almanya'daki Türkler


Kemal Şahin
Girip çıkmadığı iş kalmadı. Üniversiteye gitti, şirket kurdu. O şirket büyüdü Şahinler Holding oldu. Yanında çoğu Alman 12 bin kişi çalışıyor. Almanya’da yılın işadamı seçildi.

Bülent Uzuner
Bremen Üniversitesi’nde ekonomi okudu. Danışmanlık şirketlerinde çalıştı, ardından kendi işini kurdu. Almanya’nın pek çok kentinde ve İstanbul’da ofisi var. Yanında 700 kişi çalışıyor.

***

Merkel’in gözdesi iki Türk

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye’ye beraberinde bizzat kendi seçtiği 20 işadamıyla geldi. Bu özel listeye ise sadece iki Türk işadamı girme başarısı gösterdi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile birlikte Türkiye’ye, aralarında Almanya’nın TÜ- SİAD’ı olarak bilinen Alman Sanayi Federasyonu (BDI) Başkanı Juergen Thuman ve 17 önemli Alman firmasının temsilcisi geldi. Alman Hava Kuvvetleri’ne ait 2 özel uçakla gelen heyette sadece iki Türk işadamı yer aldı. Yatırımlarıyla Almanya’da önemli bir yere sahip olan Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve bilgi teknolojisi şirketi BTC’nin sahibi Bülent Uzuner, Merkel’in oldukça sınırlı sayıdaki işadamları listesine girmeyi başaran iki Türk oldu.

BAŞARI HİKAYESİ YAZDILAR
Merkel’in bizzat kendisinin seçtiği işadamı listesine girmeyi başaran Şahin ve Uzuner’in geçmişine bakıldığında, Almanya’da zorluklarla geçen yaşamları dikkat çekiyor. Öğrencilik yıllarında birçok işte çalışan Kemal Şahin, Aachen Teknik Üniversitesi’nden mühendis olarak mezun olduktan sonra ilk işini öğrencilik yıllarında biriktirdiği parayla kurdu. Bülent Uzuner ise işini kurmadan önce birçok yerde maaşlı olarak çalıştı. İki işadamı eğitimlerinin büyük bölümünü bu ülkede tamamlarken çok iyi derecede Almanca konuşmaları da Merkel’in listesini girmelerini kolaylaştırdı. Kemal Şahin, Merkel ile birlikte Türkiye’ye gelmek için çok sayıda firmanın başvurduğuna dikkat çekerek, buna karşın Merkel’in, gezinin verimli geçmesi için sayıyı sınırlı tuttuğunu kaydetti.

500 EURO ÖDEDİLER
Merkel tarafından Türkiye’ye ilgi duyan ve projeleri olan firmaların seçildiğine dikkat çeken Şahin, geziye katılan işadamlarının 500 euroyu kendilerinin ödediğini de söyledi.Etiketler: ,

Yorumlar: Yorum (2) |