Görüntülenme: 11576

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Türk aşçılar Almanya’nın gururu oldu

 28 Ekim 2008  Almanya'daki Türkler

Vasfi Pakman, toplam 6 dalda iki takım ve 8 bireysel yarışmaya katıldıklarını belirterek, toplam 5 bronz madalya ve dördüncülük anlamına gelen 5 adet de diploma aldıklarını, bunun dünya çapında büyük başarı olduğunu söyledi.

(B) Takımı olarak tanımladıkları “İstanbul Takımı”nda yer alan ve genel koordinatör olarak da görev yapan Mehmet Yalçınkaya, Ramazan Kılıç, Adem Yılmaz, Mesut Aydın ve pastacı Sedat Yaman’ın diploma aldıklarını açıklayan Pakman, (A) Takımı olarak tanımladıkları “Antalya Takımı”nda yer alan kaptan Önder Yavuz, Hakan Tosun, Selim Yüregir, Haki Aydın ve İmdat Ayan’ın ise olağanüstü güzel projelere sahip olmalarına rağmen, “küçük bir tercüme hatası nedeniyle dereceye giremediklerini” belirtti.

Bireysel yarışmalarda ise takımın genel koordinatörlüğünü yapan Yalçınkaya’nın (A) kategorisinde, kardeşi Mithat Yalçınkaya’nın (B) kategorisinde, Ayan’ın “Meryem Ana” çalışmasıyla (D2) kategorisinde, Bilgin Yazan’ın düğün pastasıyla (D1) kategorisinde ve 8 günde dernek aşçıları tarafından buzdan hazırlanan “döner ve döneri kesen aşçı” eserinin de bronz madalyalara layık görüldüğünü kaydetti.

Yarışmalar için Hamburg, Dortmund ve Erfurt üçgeninde 4 gün içinde yaklaşık 8 bin kilometre kat ettiklerini ifade eden Pakman, tüm aşçıların hemen hemen hiç uyumadan çalıştıklarını, bu fedakarlıklarının meyvesini de bu önemli başarılarla topladıklarını sözlerine ekledi.

Başkonsolos Alpman da ödül töreninde yaptığı konuşmada, Türk Evi’nde farklı etkinliklerle Türk kültürünün çeşitliliğini yansıtmaya çalıştıklarını belirterek, burada sergilerin açıldığına, çeşitli toplantı ve ödül törenlerinin düzenlendiğine işaret etti. Alpman, Türk Evi’nde Türk müziği dinletilerinin de yapıldığını kaydederek, ödül töreni öncesinde çeşitli parçalar seslendiren Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileri İrem Gümüşgöz, Şilan Ağdede ve Erdinç Komşu’yu da tebrik etti.Etiketler: ,

Yorumlar: Yorum (0) |