Görüntülenme: 111.279

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Almanya’da tarih yazdık

 17 Ocak 2011  Almanya'daki Türkler

İslamiyet ile ilgili yanlış ön yargıların da böylece yıkıldığını söyleyen Ulufer, ‘’Kadın haklarını yasaklayan dinler değil insanlardır. Eğer İslamiyet bana birçok şeyi yasaklasaydı ben şimdi bu başarıyı elde edemezdim’’ dedi.

GÖÇMENLERİN KATKISI

Ulufer, kadın haklarını savunarak genç kızlara örnek olacak çalışmalar yapacağını söyledi. Dünyada en fazla Almanya’da İslam fobisi olmasının kendisini korkuttuğunu söyleyen Ulufer, “Almanya, Dünya Kupası’ndan göçmen kökenli futbolcularla nasıl büyük başarılar sergilediyse, göçmenlerin de katıldığı politikayla da dünyada politika şampiyonu olabilir” dedi.

KARABULUT 10. SIRADA

10.sıradan aday seçilen Malik Karabulut ise milletvekili seçildiği takdirde, eğitim konusunda iyi bir çalışma yapmak istediğini belirterek ‘’Çocuklarımızın okullarda uğradığı ayrımcılık olaylarına karşı mücadele edeceğini söyledi.

GÜÇLÜ LİSTEYE GİREMEDİ

Hamburg Eyalet Meclisi üyeliğinden ve Hamburg Eyalet Meclisi Başkan Vekili görevinden sağlık sorunları nedeniyle Nisan ayında istifa eden ve tekrar sağlığına döndükten sonra aktif siyasete dönme kararı alan Nebahat Güçlü ise 5. sıraya kadar denediği seçimlerde, eyalet listesine seçilemedi. Eyalet listesine kesin seçileceği gözüyle bakan Güçlü, bu kez de seçilemediği için ilçe meclisine aday olmayacağını belirtti. Güçlü, parti içinde haksızlık yaşadığını belirterek “Bu seçimlerde ilginç kutuplaşmalar oldu. Ne yazık ki benim bugüne kadar yaptığım çalışmaları görmezden geldiler’’ dedi.

İkbal Özakıncı /HamburgEtiketler: , , , ,

Yorumlar: Yorum (0) |