Görüntülenme: 111.678

Rate this post

“Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil” için 4 cevap

 1. saime taner dedi ki:

  merhaba dr bey öncelikle başarılarınızdan dolayı bir türk olarak gurur duydum ve tebrik etmek istiyorum. benim eşim ve ailesinde de diabet hastalığı var oğlumda olmasından korkuyorum çünkü şartlar ve bilgisizlik bu hastalığın tedavisini daha da zorlu hale getiriyo umarım en kısa sürede ilaç yada aşınız türkiyede ilaç sektöründe yerini alır çünkü eşim ilaç tedavisini bıraktı dört gözle sizden gelecek haberleri beklemekte ve ben çok üzülüyorum zor bir süreç bana ve tüm diyabetiklere yardımlarınız için şimdiden teşekkürler saygılarımla..

 2. Büsra Kus dedi ki:

  Sayin Doktor Bey, ben almanya’dan yazmakta olan bir hastayim. 17yasindayim, 6senedir diyabet typ1 hastasiyim. Diyabetim aileden gelme degil. Actrapid ignesini kullaniyorum, aksamlari da Lantus vuruyorum. 3ay icersinde 18yasinda olacagim ve mümkün ise bu hastaliktan tamamen kurtulmak istemekteyim…

  Saygilarim ile Büsra…

 3. hasan özçetin dedi ki:

  aþkolsun beyninize sağlık gurur duyuyoruz

 4. Sencan Duman dedi ki:

  Merhaba,
  Ben Viyana`dan yaziyorum.07.09.2007den beri 2000dogumlu kizim tip1seker hastasi
  Her ici aciyan anne gibi ben de umutlandim Dertlerimizin karsiligi degeri
  ölcülemeyecek
  doktorlarimiz vesilesi ile dermani vermistir yaradan insallah Sabredip doktorumuzun basarisinin sonucunu bekleyecegiz
  Kizim gibiler insallah son hastalar olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil

 08 Ocak 2009  Amerika'daki Türkler

10 patenti bulunan Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil (sağda), son çalışmasıyla şişmanlığa çare arıyor. Prof. Dr. A. Murat Tekalp ise teknikte deformasyona son veriyor.
1962 de Rize nin Pazar ilçesinde doğan Hotamışlıgil, 1986da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi nden mezun oldu. 1994 te Harvard Üniversitesi nde Biyolojik Kimya ve Moleküler Genetik konusunda doktorasını tamamladı. Hotamışlıgil, 1995 te Harvard Üniversitesi nde asistan profesör, 1998 de asosiye profesör ve 2003 yılında profesör oldu. Hotamışlıgil, halen Harvard Üniversitesi J. S. Simsons Genetik ve Metabolizma Bölümü nde profesör olarak bilimsel çalışmalarını sürdüyor. Hotamışlıgil aynı zamanda, Halk Sağlığı Fakültesi nde Genetik ve Kompleks Hastalıklar Bölümü kurucu başkanı olarak görev yapıyor. Hotamışlıgilin 10 patenti bulunuyor. Amerikan Diyabet Derneği, Ulusal Sağlık Enstitüsü, Markey, Pew ve Sandler vakıfları gibi kurumlardan ödüller alan Hotamışlıgil, 2004te Türkiye Bilimler Akademisi üyeliğine seçildiEtiketler:

Yorumlar: Yorum (4) |