Görüntülenme: 11934

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Haydar Zorlu

 02 Mayıs 2011  Almanya'daki Türkler


1991 de Alman yapımı olan, WDR kanalının Türkiye´yi tanıtma amacıyla çektiği, Almanya, Avusturya ve İsviçre’de yayınlanan “Ver elini Türkiye / Türkiye – Ülke, İnsanlar ve Türk Dili” adlı dizide başrol oynadı. Zorlu`nun görev aldığı tiyatrolar arasında Oberhausen Şehir Tiyatrosu, Köln Arkadaş Tiyatrosu, Wupper Tiyatrosu, Kölner Künstler Tiyatrosu, Christallerie Wadgassen ve Freies Werkstat Theater Kön bulunmaktadır. 2009 dan beri başrolünü oynadığı Türk-Alman operası “Masalın İçindeki Masalın Masalı” Dortmund Operası`nda 2011 de sahne almaya devam edecek. New York’ta sinema oyunculuğu eğitimi aldıktan sonra Tatort-in der Falle (Olay yeri), Reise in die Nacht (Geceye Yolculuk), Ein starkes Team (Güçlü Bir Ekip) gibi filmlerin yanı sıra , Verschollen (Kayıp), Ein Fall für Zwei (Avukat ve Dedektif), Wilde Engel (Çılgın Melekler), Soko 5113 gibi dizilerde oynadı.

2006 dan beri Avusturya’ nın en başarılı dizisi olan ve ORF kanalında yayınlanan, Reinhard Schwabenitzky’ nin yazdığı ve yönettiği “Oben Ohne” adındaki dizide başrol oynamaktadır. Bu güçlü populeritesi olan dizinin 90 dakikalık bir hikâyesi “Türk Gelin” adında bir film olarak Mayıs ve Haziran 2010`da Marmaris ve Salzburg`da çekildi.

Zorlu Köln’ de aralıksız 10 yıl boyunca oynadığı “Anrheiner” adlı WDR dizisini 2008 de bırakıp, ta 1991`de Türkiye`de Amfitiyatro`ları dolaşırken hayalini kurduğu Faust projesini gerçekleştirdi.Etiketler: , ,

Yorumlar: Yorum (0) |