Görüntülenme: 111.097

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Songül Akkaya: Hollanda Hizmet nişanı verildi

 14 Mart 2011  Hollanda'daki Türkler

Törende 8 yıldır Türkleri başarı ile eyalette temsil eden İşçi Partili Songül Akkaya’ya 8 yıldır yaptığı politik çalışmalardan dolayı Hollanda Kraliçesi Beatrix’in Temsilcisi olan Eyalet Valisi Johan Remkes tarafından eyalet hizmet nişanı ödülü verildi. Johan Remkes yaptığı konuşmada Songül Akkaya’nın yaptığı çalışmalardan dolayı eyalette 8 yıl boyunca çok iyi çalışan her türlü konuda politik tartışmalarda kendisini fazlası işle gösteren bir meclis üyesi olduğunu söyledi.

Ayrıca Vali Remkes Songül Akkaya’nın gençler ile ilgili refah ve sosyal alanda yaptığı çalışmalar ile üstün başarı gösterdiğini belirtti. Kraliçenin komiseri olan Remkes Songül Akkaya’ya başarılı çalışmalarından dolayı 8 yıllık politik hizmet ödülünü verdi. Vali Remkes ödülün manevi değerinin oldukça yüksek olduğunu söyledi.

Töreni takip eden resepsiyonda birçok meclis üyesi ve eyalette görev yapan memurlar, PvdA eski eyalet meclis üyesi Songül Akkaya’yı yaptığı üstün çalışmalardan dolayı kutladı. Songül Akkya bu ödülü Hollanda’da da yaşayan Türk halkı adına aldığını söyledi. Akkaya gazetecilere verdiği demeçte şunlara değindi: “8 yıl boyunca büyük bir istekle halkımızı Kuzey Hollanda Eyalet meclisinde temsil ettiğime inanıyorum. Beni halkım oraya 13 binin üzerinde oy ile oraya gönderdi. Büyük tercihli oylar ile buraya geldim. Sizin aracılığınız ile bana güvenen beni 8 sene boyunca yalnız bırakmayan halkıma çok teşekkür ediyorum.

Önümüzdeki politik yaşamımda halkımın güvenini hissederek tekrar politikaya başka bir yönde devam etmeyi düşünüyorum. Türk halkım hep benim yanımda oldu. Ben de hep halkımın yanında olacağım. Bu ödüle gelince halkım için yaptığım çalışmaların bir ispatı olarak görüyorum. Bu ödülü ben değil Türk halkı aldı .Ödül toplam 53 kişi arasından 11 kişiye verildi. Tek Türk kökenli eyalet meclisi de benim.”Etiketler: ,

Yorumlar: Yorum (0) |