Görüntülenme: 11659

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Alman Kabare Camiasinin Unlu Ismi – Kaya Yanar

 08 Nisan 2008  Almanya'daki Türkler

Lamia Congress & Event Management bu büyük organizasyon için Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip Kapalıçarşı’yı 16 Aralık’ta kapatıp noel alanı haline getirecekler.

Cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin ve sanatçıların büyük ilgi gösterdiği bu organizasyondan sonra Yanar’ın, Beyaz Show ve Hacıyatmaz’a da katılacağı konuşuluyor.
———————————————————-

Bundan birkaç yaz önce bir diski diskman’e koydular ve elime tutuşturdular: Dino, bak bu Kaya Yanar. Dinledik. Çok az anlamakla birlikte ben yorumu yapıştırdım az beğenen biri olarak: Haa, bizim Cem Yılmaz gibi bir şey bu çocuk. Ki öyleydi. Kaya Yanar, yarı Türk yarı Arap bir ‘Komiker’. Kaya Yanar’ın bende hiç ilgi çekici olmadığı taraf anlamasanız bile etno şakalar ve tiplemeler yapmasıydı. Onu ben evde kendi kendime zaten her zaman yapıyorum, o yüzden bunun nesi komik diye düşündüm ama sonra da hak verdim. Çok saçma şeylere gülebiliyor insan. Yani dizilerdekilere ben bazen katılıyorum gülerken ya da yeni komiker’lere de gülüyorum, oluyor böyle şeyler. Kaya Yanar’ın Sat1’de Was Guckst Du? (Ne bakıyorsun?) diye bir programı var. Herkes çok gülüyor, Allah muhabbetlerini arttırsın. Hâlâ var mı program bilmiyorum; ama şovu için sık sık geziyor hâlâ beyimiz.
http://dinoaah.blogspot.com/2008/01/von-kaya-yanar-bis-serdar-somuncukaya.html
————————————————
Kaya Yanar (born 10 May 1973 in Frankfurt am Main, Germany) is a German comedian best known for his comedy show Was guckst du?! (Whaddaya lookin’ at?!).

Born to Turkish immigrants from Antakya.[1] While in High School he once told his teacher that he wanted to be a comedian, which made the teacher laugh. In an interview with German talkshow host Johannes B. Kerner Yanar described his childhood as a more liberal one and stated that despite his Turkish nationality he doesn’t know any Turkish. After graduating from “Heinrich-von-Gagern-Gymnasium” (High School) at Frankfurt he committed himself to studies in phonetics, American studies and philosophy but left the university prior to graduation.

He is known to a wider German audience for his one-man comedy show Was guckst du?!. In his show the distinctly mediterrean-looking Yanar toys with well-known xenophobic cliches both as host and main performer. For one of his best known sketches about an East Indian, Ranjid and his pet cow (and substitute best friend) Benita, he practised pidgin-English for months, taught by some Indian co-ed friends of his from university.

Yanar’s show has advanced the acceptance of multicultural humor in Germany.

In 2006 Yanar ended his comedy show to pursue a movie project. No details or release dates are known as of January 2008.

wikipediaEtiketler: , ,

Yorumlar: Yorum (0) |