Ayten Kalan : Eurovisyonda Hollanda’yı ‘You And Me’ şarkısıyla temsil edecek

Can Bonomo’nun en büyük rakibi Hollanda’dan Adanalı Ayten

Gerçek ismi Ayten Kalan olan Joan Franka isimli şarkıcı Eurovision rakibinın, Can Bonomo’nun oylarını böleceği belirtiliyor. “Love Me Back’’ adlı parçayla ülkemizi temsil edecek Can Bonomo’ya rakip olan Hollandalı şarkıcı Joan Franka’nın Türk olduğu ortaya çıktı. Bu yıl Bakü’de düzenlenecek olan Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’ye bu sene Hollanda’dan tam not gelmeyecek gibi gözüküyor.

Bu yıl Hollanda’yı ‘You And Me’ şarkısıyla temsil edecek olan Joan Franka’nın, aslen Adanalı olduğu söylendi. Şarkıcının ölen babası Ali Kalan’ın yıllar önce Adana’dan Hollanda’ya göç etmesiyle orada doğup büyüyen Joan Franka’nın gerçek adı ise Ayten Kalan.

SEVİNÇ HÜZÜN BİR ARADA
Hollanda’da düzenlenen ‘O Ses Hollanda’ yarışmasında birinci olarak ülkesi Hollanda’yı temsil etmeye hak kazanan Joan’ın bu sevincini yaşadığı gün aynı zamanda 20 yıl önce kaybettiği babasının da ölüm yıldönümü olduğu belirtildi.

Aynı gün sevinci ve üzüntüyü bir arada yaşayan Ayten Kalan (Joan Franka), İngilizce, Fransızca ve Flemenkçe dışında Türkçe’yi de rahatça konuşabiliyor.
https://twitter.com/#!/joanfranka

Related Posts