Görüntülenme: 11809

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Türk firma İspanyol devini satın aldı!

 22 Kasım 2013  @Başarı Hikayeleri

Türkiye’nin esnek ambalaj firması Kalenobel, İspanyol dondurma ambalaj firması Big Drum’ın ambalaj üretim varlıklarını satın aldı.

Türkiye’nin esnek ambalaj firması Kalenobel, İspanyol dondurma ambalaj firması Big Drum’ın ambalaj üretim varlıklarını satın aldı. Kalenobel yatırımla yıllık kornet kapasitesini 4 milyar adede çıkartarak Avrupa dondurma ambalajı sektöründe bu alanda birinci konuma geldi. Kalenobel Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Olcay Hephız, 1990’da 50 milyon dolar olan ihracatlarının, 3 milyar dolara yükseldiğini, satın alınan varlıkların en kısa zamanda Türkiye’ye gelerek üretime başlanacağını belirtti.

SİNYAL VERDİ
Türkiye’de de belli firmalarla görüşmede olduklarını belirten Hephız, yaklaşık 6 ay 1 yıl içinde yeni bir birleşmenin gerçekleşebileceği sinyalini verdi.

Argus Capital Group Çek Cumhuriyeti ve Türkiye Yatırım Direktörü Daniel Zach ise “Big Drum’un ambalaj üretim varlıklarının satın alma sürecine yardım ederek Kalenobel’in büyümesine ve şirketin toplam değerini arttırmasına yardımcı olduğumuz için mutluyuz. Bu doğrultuda Kalenobel ile Big Drum’ın varlık alımı için yaptığımız çalışma, özel sermaye fonlarının bir şirketle nasıl çalışması gerektiğinin başarılı bir örneğidir” dedi.

Big Drum Üst Yöneticisi (CEO) Angel Cunillera Zarate da “Biz Kalenobel ile gerçekten en iyi partneri bulduk. Dondurma müşterilerimize ambalajla birlikte kornetlerimizi de sunuyoruz. Müşterilerimize bir numara olduğumuzu gösteriyoruz” diye konuştu.

AAEtiketler: , ,

Yorumlar: Yorum (0) |