Görüntülenme: 11622

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Ozan Taner, ( Kahve Cumhuriyeti- Moema Espresso Republic )

 30 Mayıs 2007  Almanya'daki Türkler


"Halkı Yüreklendirme" (Mutmacher der Nation) adlı proje bürosundan yayınlanan açıklamada, Berlin eyaletinden Taner ile birlikte Kasım ayındaki finale katılacak diğer 2 kişinin de Temmuz ve Eylûl aylarında rey atılacak seçimlerde belirleneceği kaydedildi.
Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı Christian Wulff ve Baden-Württemberg eyaletinin eski Başbakanı Lothar Spaeth’in himayesinde bu yıl dördüncüsü açılan yarışmanın, Almanya’da ekonominin canlandırılması için daha çok küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBI) teşvik amacıyla düzenlendiği kaydedildi.
Ekonomik zorluklarla karşılaşan işletmelere ek kredi sağlayan bir kamu kuruluşu olan "Bürgerschaftsbanken", "Magazin Impulse" adlı ekonomi dergisi ve "Das Örtliche" adlı telefon rehberini hazırlayan şirket tarafından düzenlenen yarışmaya, en az 1 yıldan bu yana faaliyet gösteren ve 500 kişiden az personel çalıştıran işletmeler katılabiliyor.
Faaliyet gösterdikleri eyaletlerde birinci seçilenler, final günü düzenlenecek büyük bir törenle medya aracılığıyla kamuoyuna tanıtılıyor.
Bu kişiler arasından Almanya Şampiyonunun da belirlendiği törende toplam 50 bin avroluk para ödülü de veriliyor.Etiketler: , ,

Yorumlar: Yorum (0) |