Ozan Taner – Berlin`in en başarılı girişimcisi bir Türk


Almanya`da yılın en başarılı girişimcisini tespit etmek amacıyla düzenlenen “Ulusu Yüreklendirenler“ (Mutmacher der Nation) yarışmasında Berlin eyaletinin en başarılı girişimcisi seçilen Türk iş adamı Ozan Taner, ödülünü aldı. Başkent Berlin`de dü

Almanya`da yılın en başarılı girişimcisini tespit etmek amacıyla düzenlenen “Ulusu Yüreklendirenler“ (Mutmacher der Nation) yarışmasında Berlin eyaletinin en başarılı girişimcisi seçilen Türk iş adamı Ozan Taner, ödülünü aldı.

Başkent Berlin`de düzenlenen ödül töreninde, yarışmada eyaletler bazında birinci olan girişimcilere ödülleri, Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı Christian Wulff ve Baden-Württemberg eyaletinin eski Başbakanı Lothar Spaeth tarafından verildi.

Taner, ödül töreninden sonra yaptığı açıklamada, çok mutlu olduğunu belirterek, “Gurur duydum. Berlin eyaletini temsilen şampiyon olduk. 2 yıldan bu yana piyasadayız. Bu bizim için büyük bir marifet“ dedi.

Brezilya`dan yüksek kalitede kahve ithal ettiklerini ifade eden Taner, Almanya`dan Avrupa`ya dağıtım yaptıklarını, Brezilya`daki çiftçilerin önceden kahveyi ham olarak sattıklarını, kendi uyguladıkları sistemde ise, çiftçilerin kavrulmuş kahve satarak daha fazla kazandıklarını söyledi.

Törende bir konuşma yapan Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı Wulff da, orta ölçekli şirketlerin ekonomi için önemine değinerek, bu şirketlerin sayısının artması gerektiğini belirtti.

Toplam 541 iş adamının katıldığı yarışmada, Almanya`nın en başarılı girişimcisi olarak da Mecklenburg-Vorpommern eyaletinin birincisi olan Uli Klippe seçildi. İkinciliği Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin birincisi Andreas Schomaker alırken, Baden-Württemberg eyaletinden Frank Domnick ve Tanja Stephan da üçüncülüğü paylaştı.

Almanya`nın en başarılı girişimcisi seçilen Klippe`ye 20 bin avro ödül, ikinci olan Schomaker`e 10 bin avro, üçüncülüğü paylaşan iş adamlarına da 3`er bin avro para ödülü verildi.

Related Posts

1 Comment

  1. Merhabalar Ozan Bey
    Basarilarinizdan dolayi sizi tebrik ederim. Eski bir gurbetci olarak basarilarinizin devamini dilerim.
    Erdem Ayfer
    Icmeler/Marmaris

Comments are closed.