Görüntülenme: 11982

Rate this post

“Ozan Taner – Berlin`in en başarılı girişimcisi bir Türk” için bir cevap

  1. Erdem Ayfer dedi ki:

    Merhabalar Ozan Bey
    Basarilarinizdan dolayi sizi tebrik ederim. Eski bir gurbetci olarak basarilarinizin devamini dilerim.
    Erdem Ayfer
    Icmeler/Marmaris

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Ozan Taner – Berlin`in en başarılı girişimcisi bir Türk

 12 Ekim 2009  Almanya'daki Türkler

Başkent Berlin`de düzenlenen ödül töreninde, yarışmada eyaletler bazında birinci olan girişimcilere ödülleri, Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı Christian Wulff ve Baden-Württemberg eyaletinin eski Başbakanı Lothar Spaeth tarafından verildi.

Taner, ödül töreninden sonra yaptığı açıklamada, çok mutlu olduğunu belirterek, “Gurur duydum. Berlin eyaletini temsilen şampiyon olduk. 2 yıldan bu yana piyasadayız. Bu bizim için büyük bir marifet“ dedi.

Brezilya`dan yüksek kalitede kahve ithal ettiklerini ifade eden Taner, Almanya`dan Avrupa`ya dağıtım yaptıklarını, Brezilya`daki çiftçilerin önceden kahveyi ham olarak sattıklarını, kendi uyguladıkları sistemde ise, çiftçilerin kavrulmuş kahve satarak daha fazla kazandıklarını söyledi.

Törende bir konuşma yapan Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı Wulff da, orta ölçekli şirketlerin ekonomi için önemine değinerek, bu şirketlerin sayısının artması gerektiğini belirtti.

Toplam 541 iş adamının katıldığı yarışmada, Almanya`nın en başarılı girişimcisi olarak da Mecklenburg-Vorpommern eyaletinin birincisi olan Uli Klippe seçildi. İkinciliği Kuzey Ren Vestfalya eyaletinin birincisi Andreas Schomaker alırken, Baden-Württemberg eyaletinden Frank Domnick ve Tanja Stephan da üçüncülüğü paylaştı.

Almanya`nın en başarılı girişimcisi seçilen Klippe`ye 20 bin avro ödül, ikinci olan Schomaker`e 10 bin avro, üçüncülüğü paylaşan iş adamlarına da 3`er bin avro para ödülü verildi.Etiketler: ,

Yorumlar: Yroum (1) |