Görüntülenme: 11728

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

NRW İç Güvenlik Ödülü 4 camiye

 30 Ocak 2012  Almanya'daki Türkler

ALMANYA’nın NRW Eyaleti’nde her yıl İçişleri Bakanlığı’nın dağıttığı ‘İç Güvenlik Ödülü’ Schwelm Belediye Sarayı’nda düzenlenen törenle bu yıl Ennepe Ruhr bölgesinde faaliyet gösteren DİTİB’e bağlı Schwelm, Hattingen, Wetter ve Gewelsberg camilerine verildi.

Ennepe Ruhr Kreis Polis Teşkilatı ile beş yıldır sürdürülen uyum ve güvenlik projesinde gençliği zararlı alışkanlıklardan ve sokaklardan kurtarmak için çalıştıklarını belirten DİTİB Schwelm Camisi Başkanı Mehmet Kundoğlu, şunları söyledi:
“Vatandaşlara güvenlik, asayiş, suçlar, trafik, sosyal konular ve resmi dairelerdeki işlemler hakkında polis teşkilatıyla toplantılar düzenledik. Bölgemizde 5 yıldır bu çalışmayı sürdürüyoruz. Halkımızın ve cemaatin ilgisi oldukça yüksek. Essen Başkonsolosluğu da bu çalışmalarımızda bize destek veriyor.”

Proje kapsamında Ennepe- Ruhr Polis teşkilatı ile çalışan Türklerle gurur duyduğunu belirten Essen Başkonsolosu Şule Akkaya, şunları söyledi:
“Türkler Almanya’nın kalkınmasına önemli katkılarda bulundu. İki ülkenin yakınlaşmasına da katkı sağladılar. Aşrı sağcı Neo-Nazi teröristlerin işlediği korkunç cinayetlere karşı güvenlik görevlileri gerekli çalışmaları yapamadı. Bu durum da özgürlüğümüzü ve demokrasimizi tehdit etmiştir. Aşırı sağcılarla mücadelede Almanya ile beraber çalışarak sorunların üstesinden gelebiliriz.”

Ennepe Ruhr Bölgesi NRW Eyalet Milletvekili Dr. Arnim Brux ise polisler ve camiler arasında beş yıl önce başlatılan çalışmalarla polisiye olaylarda, trafikte, kadına şiddette ve aile içi şiddet konularında bölgelerinde önemli kazanımlar elde ettiklerini söyledi.Etiketler: ,

Yorumlar: Yorum (0) |