Serdar Gözübüyük: Holllanda’nın en başarılı hakemi seçildi; FIFA kokartını aldı

Hollanda’nın en başarılı hakemi seçilen Serdar Gözübüyük FIFA kokartı aldı
Çarşamba, 28 Aralık 2011 07:32 yorumlar için tıklayın
Hollanda’da ilk devresi geçen hafta biten Birinci Futbol Ligi’nde (Eredivise) sezonun en iyi hakemi seçilen Türk kökenli Serdar Gözübüyük, başarısını FIFA kokartı alarak taçlandırdı.

Eredivise’de düdük çalan en genç hakem unvanına da sahip 26 yaşındaki Gözübüyük, 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren uluslararası maçları yönetebilecek. Gözübüyük, uluslararası maçlarda şimdiye kadar sadece dördüncü hakem olarak görev alabiliyordu.

FIFA kokartına sahip en genç hakem olan Gözübüyük, uluslararası maçlarda birinci hakem olarak görev alacağı için son derece mutlu olduğunu söyledi.

”FIFA kokartı alacağımı tahmin etmiştim” diyen Gözübüyük, ”Ama resmi olarak açıklanmasını bekledim. Karar açıklandı ve çok mutluyum. Şimdi uluslararası maçlarda birinci hakem olarak görev alacağım, bu gurur verici. Uluslararası arenada maç yönetmek için sabırsızlanıyorum” diye konuştu.

2009 yılında daha 24 yaşındayken Hollanda Birinci Futbol Ligi’nde (Eredivisie) ilk maçına çıkan Gözübüyük, bir sezonda ortalama 25 maç yönetiyor. Gözübüyük, ilk yarısı geçen hafta sonu biten Eredevisi’de maç sonlarında verilen puanlara göre ilk yarının en başarılı hakemi seçildi. [Kaynak:Ufuk Gazetesi]

Related Posts