Görüntülenme: 11732

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Kenan Sofuoğlu Dunya Sampiyonu

 06 Ağustos 2007  @Başarı Hikayeleri


———————————————————–

Kenan ortalığı ve pistin tüm rekorlarını dağıttı geçti. Ben de bir yandan derginin Ağustos sayısını yetiştirmekle uğraşırken bir yandan da ağzım kulaklarımda Kenan’ı izledim. Bir ay aradan sonra Kenan, Brno pistinde tüm rekorları alt üst etti. Antrenmanlar dahil olmak üzere tüm seanslarda en hızlı isim olan Kenan, sıralama turlarında pist rekoru kırarak yarışa birinci başladı. Yarıştan önceki antrenmanlarda herkes bol bol Kenan’ın tozunu yutunca yarışın nasıl geçeceği aslında belli olmuştu ama iki teker sonuçta bu namussuzlar, ne zaman ne olacağı çok da belli olmuyor ya… Yeni Süpersporcu Danimarkalı Robie Harms startla birlikte öne geçmeye çalışsa da daha ilk virajda ustaca bir manevra ile Kenan "Hoop, bi çekil bakim sen ordan, hah şimdi tatlı tatlı gel arkamdan" diyerek liderliği aldı. Bundan sonra hızlı turlarla arayı epey açıp pistin delisi şeklinde tek başına dolanmaya başladı yarışta. Ama ne dolanma! Öyle bir dolandı ki kerata, arayı açtığı yetmiyormuş gibi bir de durduk yerde pist rekoru kırdı. Yarışın sonlarına kadar aynı konumda, tam gaz devam eden Kenan yarışı lider olarak bitirdi. Zafer turunda eline aldığı Türk bayrağı ile gözlerim doldu. Kenan’ım seninle gurur duyuyorum. Yarışta bir de enteresan bir olay vardı.Son turda iki ve üçüncü giden Parkes ve Harms birbirlerine "çotank" diye çarpınca zavallılar yarış dışı kaldılar. Düşünebiliyor musunuz hem de son turda. Bu benim hiç hoşuma gitmedi çünkü Kenan’ın arkasında genel klasman ikincisi olan Foret yarışı üçüncü bitirerek Kenan ile farkın çok daha fazla açılmasını engelledi. Hemen şunu da belirtmem lazım ki yaptığım hesaplara göre şu anda sezonun bitimine 4 yarış kala 70 puan farkla önde olan Kenan, bir yarışı daha birinci bitirirse, kalan 3 yarışa girmese bile bu yılın şampiyonu olacak. Arkandayız Kenan’ım! Tüm kalbimiz ve dualarımızla…

———————————————————————–
Sofuoğlu 3. oldu 28 Şubat 2010, Pazar
http://fanatik.ekolay.net/Sofuoglu-3-oldu_3_Detail_139_166110.htm
——————————————-


Kenan Sofuoglu (Turkish: Kenan Sofuoğlu), born on August 25, 1983 in Adapazarı, Turkey is a Turkish international motorcycle racer. He transferred from his team Yamaha Motor in Germany to Winston Ten Kate Honda team in the Netherlands for the racing season 2006. He finished his debut World Supersport season in 2006 third place.

His brother Bahattin, a Turkish motorcycle champion, died 2002 after a traffic accident at the age of 24. Kenan’s two other brothers Sinan and Hilal are also successful motorcycle racers.

[edit] Achievements
2000 Turkish Motorcycle Circuit Championship Supersport Class B: champion
2001 Turkish Motorcycle Circuit Championship Supersport Class A: third
2002 German R-6 Cup: champion
2003 International German Supersport Championship: second
2004 European Superstock Championship: third
2005 European Superstock Championship: second
2006 World Supersport Championship: third
As of April 3rd 2007, Kenan is easily leading the world championship. On his first ever trip to a wet rainy Donington Park, he ran away with the race. He also won in Qatar, Spain, Holland and came second in Australia.

As of May 2007 13th, he has won Monza race, after an amazing first two-laps of regaining his first position where he lost in start and went down to 6th. Currently, he has won 5 out of 6 races.Etiketler: , ,

Yorumlar: Yorum (0) |