Fırat Arslan, Virgil Hilli puanla yenerek WBA Dünya Şampiyonluğu kemerinin sahibi o

firat_arslanFırat, Dünya Şampiyonu Almanya’nın Dresden kentinde düzenlenen boks turnuvasında yarı ağır sıklette mücadele eden 37 yaşındaki Fırat Arslan, Amerikalı rakibi Virgil Hill’i puanla yenerek WBA Dünya Şampiyonluğu kemerinin sahibi oldu. Karşılaşmada Fırat, tüm raundlarda üstün bir oyun sergileyerek, hakemlerden Hill’e göre daha fazla puan aldı ve böylece WBA Dünya Şampiyonluğu unvanını da Amerikalı boksörün elinden kaptı. Fırat, karşılaşmadan sonra yaptığı açıklamada, “18 yaşındayken dünya şampiyonu olacağımı söylediğimde benimle dalga geçmişlerdi. Şimdi bunu başardım ve çok mutluyum” dedi. Karşılaşmayı televizyonları karşısında yaklaşık 3,18 milyon insanın seyrettiği kaydedildi.

—————————–

Almanya’da yaşayan profesyonel boksörümüz Fırat Aslan dün gece Londra’nın Bethnal Green York Hall’da yaptığı onüçüncü maçında İngiliz rakibi Chris Wollas’ı nakavt ile yendi. Rakibini ilk raunddan itibaren tam dört kez düşüren Aslan ikinci raundun hemen başında maçı hakem kararı ile kazanmayı başardı. Fırat Aslan böylece profesyonel olduktan sonra sekizi nakavt ile olmak üzere yaptığı onüç maçını da kazandı.

———–

Türk boksör Fırat Aslan, dünya şampiyonluğu için ringe çıkıyor
Almanya’da WBA yarı ağır siklet ünvan müsabakasında Fırat Aslan Virgil Hill ile ringe çıkacak. Fırat Aslan müsabakayı kazanırsa profesyonel boks’ta ilk defa bir Türk dünya şampiyonu ünvanına sahip olacak. Fırat Aslan 37 yaşında, Virgil Hill 43 yaşında. Fırat Aslan profesyonel boks kariyerinde 31 müsabaka yapmış; 27 galibiyet (18 nakavt), 3 mağlubiyet ve 1 beraberlik. Virgil Hill 56 müsabaka yapmış; 50 galibiyet (23 nakavt), 6 mağlubiyet (2 nakavt).

Related Posts

1 Comment

  1. fırat kardeşımıze tum kalbımızle ınanıyoruz. . .ve onu TURKIYEDEN GONULDEN DESTEKLIYORUZ İNÞALLAH DAHA COK ADINI DUYAR ONUNLA GURUR DUYARIZ AMA VIDEOLARINI IZLEMEK BI NASIP OLMADI . . . TÜM TÜRK KARDEÞLERİMİZE BAÞARILAR DİLİYORUM.. BURAK SÜMER

Comments are closed.