Atina’da Türk Turizmi’nin başarı hikayesi konuşuldu

Türk Turizmi’nin yükselen performansı Yunanlı Turizmcilerle paylaşıldı

Atina’da Türk Turizmi’nin başarı hikayesi konuşuldu
Atina’da düzenlenen SETE 8. Turizm ve Kalkınma Konferansı’na, Türk Turizmi’nin performansı, başarısı ve gelişimi damgasını vurdu. TYD Genel Sekreteri Koray Yetik, Yunanlı Turizm Girişimcileri’ne Türkiye’nin başarılı stratejisini ve yükselen performansını aktardı.

TYD’yi temsilen Genel Sekreter Koray Yetik, Yunan Turizm Girişimcileri Birliği (Sete) tarafından 19-20 Ekim 2009 tarihinde Atina’da düzenlenen Sete 8.Turizm ve Kalkınma Konferansı’nda Türk turizminin 2009 rakamlarını ve kriz önlemlerini, Yunanistan sektör temsilcileri ile panelde paylaştı.

Koray Yetik’in davetli olarak katıldığı konferansa, Yunan turizm sektöründen yaklaşık 300 kişi katılmış olup konferansta Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) Genel Sekreteri Sn.Taleb Rifai ve Yunanistan turizmden sorumlu Bakan Yardımcısı Sn.Angela Gerekou birer konuşma yaptılar.

SETE Genel Müdürü Georgios Drakopoulos,

-IHRA Başkanı Sn.Dr.Ghassan Aidi,

-Mısır Turizm Federasyonu Genel Müdürü Sn.Ayman Altaranissi,

-Mısır Otelciler Birliği Genel Sekreteri Sn.Hala El Khatib,

-İspanya Exceltur CEO’su Sn.José Luis Zoreda,

-Güney Kıbrıs Turizm Yatırımcıları Birliği Başkan Yardımcısı Sn.Yiannos Pantazis,

-Güney Kıbrıs Turizm İşletmeleri Derneği Genel Müdürü Sn.Phidias Karis,

-Yunanistan Eurobank EFG Grup CEO vekili Sn.Nikolaos Karamouzis,

-Yunanistan Piraeus Bank Başkan Yardımcısı Sn.Theodore Pantalakis,

-Yunanistan Ulusal Bankası Genel Müdürü Sn.Alexandros Tourkolias‘ın

panelist olarak katılımıyla gerçekleştirilen ve moderatörlüğünü BBC World fast:track’den Sn.Rajan Datar’ın yaptığı panelde, Sn.Koray Yetik’in Türk turizminin performansı ile ilgili sunumu, örnekli açıklamaları tüm katılımcılar tarafından ilgiyle izlenmiş, takdir edilmiş, ayrıca UNWTO Genel Sekreteri Sn.Taleb Rifai ve Yunanistan Turizm Bakanı Sn.Angela Gerekou tarafından bizzat tebrik edilmiştir.

(Tabloların üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz)

SETE tarafından konferansta sunulan tablolardan anlaşılacağı üzere, Türk turizminin 2009 performansı diğer ülkelere göre daha iyi durumdadır. Yabancı ziyaretçi sayısında az da olsa artış sağlayan tek ülke Türkiye’dir. Ayrıca turizm gelirinde de en az düşüş yaşayan ülke yine Türkiye’dir.
http://www.abvizyonu.com/editorden/atinada-turk-turizminin-basari-hikayesi-konusuldu.html

Related Posts