Görüntülenme: 11688

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Fatma Koşer Kaya: belediye başkan yardımcısı oldu.

 30 Ocak 2013  Hollanda'daki Türkler

Hollanda’da Demokratlar 66 (D66) partisi eski milletvekili Fatma Koşer Kaya, Lahey yakınlarındaki Wassenaar kentinin Belediye Başkanı Yardımcısı oldu.
Wassenaar’da yeni yerel koalisyonun kurulmasından sonra bu göreve getirilen Kaya, 11 Şubat’ta yemin ederek görevine başlayacak. Kaya, yerel seçimlerin yapılacağı Mart 2014 tarihine kadar bu görevi sürdürecek. 2004 yılından bu yana milletvekili seçilme başarısı gösteren Fatma Koşer Kaya, 13. sıradan aday gösterildiği son seçimlerde partisi 12 milletvekili çıkardığı için meclise girememişti.
Görev süresi boyunca mecliste daha çok sosyal işler, çalışma hayatı ve emeklilik konularında aktif olan hukuk mezunu Kaya, şimdiye kadar edindiği tecrübeler ışığında yerel düzeyde başarılı yöneticilik yapacağına inandığını söyledi.
Yeni görevini zevkle ve içinden gelerek yapacağını belirten Kaya, “Şimdiye kadar mecliste daha çok kontrol merkezli görev yapıyordum. Milletvekilleri bir anlamda hükümeti, bakanları ve başbakanı kontrol ederlerler. Ama belediye başkanı yardımcılığı daha çok aktif yöneticilik gerektiriyor. Masanın bir tarafından öbür tarafına geçtim diyebilirim” diye konuştu.
Aktif siyaset yaşamının sürdüğünü de aktaran Fatma Koşer Kaya, bu aşamada siyasete veda etme gibi bir planı olmadığını söyledi.
Haber : Yasin YağcıEtiketler: ,

Yorumlar: Yorum (0) |