İzzet Pinto : Yunanistan’a MEGA Türk patron!

Yunanistan’ın en büyük kanalı MEGA TV bundan sonra bir Türk’e emanet…

Global Agency’nin CEO’su İzzet Pinto bir ilke imza attıklarını belirterek, Yunanistan’ın en büyük kanalı Mega TV’nin dünya temsilcisi olduklarını açıkladı.

Dünyaya sattığı TV formatları ile büyük başarı kazanan İzzet Pinto’nun sahibi olduğu Global Agency, büyük bir başarıya daha imza attı ve Yunanistan’ın en büyük TV kanalı olan Mega TV’nin tüm programlarının dünya temsilcisi oldu.

Pinto, 4 yıl once kurduğu şirketinin ilk projesi olan ‘Gelinim Olur musun?’u 23 ülkeye satarak dünya çapında adını duyurdu ve sektörde önemli bir yer edindi. Bugün itibariyle 26 adet TV formatı ve dizinin dünya temsilciğini yürüten İzzet Pinto, bir yabancı kanalın temsilciliğini alan ilk Türk olarak olarak tarihe geçti. Dünyada 40’tan fazla ülke kanalına yarışma formatı ve dizi satan Pinto, şimdi de Yunan dizilerini ve programlarını dünyaya açmaya hazırlanıyor.

Dünya temsilcisi olduğu ‘Başka Dilde Aşk’ filmiyle birçok festivalde ödülleri toplayan Global Agency C.E.O’su, son olarak geçtğimiz ay Güney Kıbrıs’ta 4 ödül birden kazanarak Türk sinemasının başarısını dünyaya duyurmuş ve Güney Kıbrıs Rum kesimi tarihinde ilk defa bir Türk filmine ödül vererek dünya medyasını şaşırtmıştı.

Related Posts