Görüntülenme: 111.374

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Amsterdam’da Hollandalı Türkler yeni bir kreş daha açtı

 16 Eylül 2011  Hollanda'daki Türkler

Amsterdam’a bağlı Nieuw West Belediyesi’nde 3-6 yaş çocukları için Hollandalı Türkler bir kreş daha açtı. Lieveschoot (Sevgi kucağı) Kreşi’nin açılışında konuşan Amsterdam Nieuw West Belediye Başkanı Ahmed Baddoud kreşin semt belediyesindeki çocukların eğitiminde örnek rol model olmasını istedi.

Hafta sonu gerçekleştirilen Lieveschoot (Sevgi kucağı) Kreşi’nin açılış törenine Amsterdam Nieuw West Belediye Başkanı Ahmed Baddoud, işadamları, sivil toplum temsilcileri ve çok sayıda bayan davetli katıldı. Başkan Baddoud, “Kreşte öğrencilere ilkokul öncesine hazırlık bilgileri öğretilecek. Bu kreşin Hollandaca dilinin öğretildiği örnek bir yer olacağını düşünüyorum. Gelecekte yetişecek bu çocukların, ilkokul ve sonrasında üniversitelerde de başarılı olmalarını umut ediyorum. Bu kreşin açılmasında öncü olan iki Türk Bayan Esin Doğan ve Yeşim Aslan’ı bu cesur ve atak girişimlerinden dolayı destekliyorum. Onlara belediye olarak her türlü desteği vereceğimizi belirtmek isteriz. Gördüğümüz kadarı ile oldukça modern ve iyi donanımlı bir kreş olmuş. Böyle bir kreşin semtimizde olmasından son derece mutlu olduğumuzu belirtmek isterim.” dedi.

Liveschoot (Sevgi kucağı) Kreşi’ni birlikte açan Türk asıllı bayanlardan Esin Doğan, uzun uğraşlar neticesinde bu kreşi faaliyete geçirdiklerini ve bugün hizmete açtıklarını ifade etti. Kreşin diğer ortağı Yeşim Aslan, “Lieveschoot (Sevgi kucağı) Kreşi’ni ortağım Esin Doğan ile uzun bir uğraş sonucunda ve belediye başkanımız Ahmed Baddoud’un katılımı ile açmış olduk. Kendim 2003 yılından bu güne değin kreşte çalışıyorum. Bundan altı ay önce kendi kreşimizi arkadaşım Esin Doğan ile açmaya karar verdik. İşletme ruhsatının tamamlanmasının ardından bugünlere geldik. Kreşimize genellikle çalışan aileler müracaatta bulunuyorlar. Şuanda kontenjanımız 12. Fiyatımız ülke genelindeki fiyatların altında. Malum Hollanda’da ekonomik bir kriz var. Devletin vermiş olduğu ek yardımla çalışan aileler çocuklarını kreşimize yazdırabilirler. Kreşimizde bir öğrencinin saat ücreti 6,25 Euro civarında. Kreşimiz 24 saat kamera ile kontrol altında. İçerisi modern bir yapı ile donatıldı. İnşallah isminden de anlaşılacağı gibi çocukları bir aile yuvasındaki gibi sevgi ile yetiştireceğiz.” açıklamasında bulundu.

Konuşmaların ardından Amsterdam Nieuw West Belediye Başkanı Ahmed Baddoud kreşi gezerek yetkililerden bilgi aldı. Ardından kreş sahipleri ile birlikte resim çektirdi. Kreş sahiplerinden Esin Doğan Nieuw West Belediye Başkanı Ahmed Baddoud’a katılımlarından dolayı bir hediye takdim etti.Etiketler: , , , , ,

Yorumlar: Yorum (0) |