Aleyna Gençer : Almanya Küçükler Karate Şampiyonu

Lübeck’te düzenlenen Almanya Küçükler Karate Şampiyonası’nda 12 yaşındaki Aleyna Gençer şampiyon oldu.

Lübeck’te düzenlenen Almanya Küçükler Karate Şampiyonası’nda 12 yaşındaki Aleyna Gençer şampiyon oldu. Aleyna’ın Alman Küçükler Milli Takımı’na çağrılması bekleniyor.

Lübeck’te düzenlenen Almanya Küçükler Karate Şampiyonasında 12 yaşındaki Aleyna Gençer altın madalyayı kazandı. Yaklaşık üç yıldır Hamburg’daki HTB spor kulübünde karate yapan mavi kuşak sahibi Aleyna, küçük yaşına rağmen karate sporuna yatkınlığıyla bu spor dalının uzmanlarını şaşırtıyor. Çeşitli turnuvalarda 13 birinciliği ve sayısız derecesi bulunan Friedrich-Ebert Lisesi 6. sınıf öğrencisi Gençer, Hamburg Şampiyonu olarak katılmaya hak kazandığı Almanya Şampiyonası’nda yaptığı beş müsabakayı da kazanarak sıkleti eksi 35 kiloda Almanya’nın en iyisi oldu.

Büyük bir heyecanla Lübeck’teki şampiyonada kızlarını izleyen üç çocuk sahibi Deniz Safiye – Ahmet Gençer çifti, “Kızımızın başarısı bizi çok gururlandırdı” dedi. Futbol antrenörü olan baba Ahmet Gençer, “Özellikle final maçında çok heyecanlandık. Aleyna, kesin favori gösterilen Rheinland-Pfalzlı rakibi Leonida Hehl’e 0-3 yenik durumdayken, müsabakayı 9-3 kazanınca gözyaşlarımızı tutamadık” diyerek duygularını dile getirdi. Aleyna’nın antrenörü Ralf Becker de gazetecilere küçük kızın büyük bir yetenek olduğunu ifade ederek, 3 yılda Almanya Şampiyonu olan başka birini tanımadığını söyledi. Becker, “Almanya Şampiyonası Milli Takım antrenörleri de dikkatle izledi. Aleyna’nın çok yakında milli takıma çağrılmasını bekliyorum” dedi. Sporda olduğu gibi okulda da çok başarılı olan ve not ortalaması 1,7 olan Aleyna büyüyünce tıp okumak istediği ama karateyi de hobi olarak hep sürdürmeyi düşündüğünü söyledi.

(Doğan Haber Ajansı) 04.11.2011 03:52 [3105729]

Video= http://www.haberler.com/aleyna-almanya-sampiyonu-3105729-haberi/

Related Posts