YILMAZ ”KEBAP YE” FRANSIZLARI COŞTURDU!

Siirtli Yılmaz Karaman, neşeli ve sempatik tavırlarıyla bir anda Fransa’nın gündemine oturdu.

YILMAZ “Kebabp ye” Kimdir?
Yılmaz, kebabı sevdirmek için Fransızca ve Türkçe rap tarzında hazırladığı “Mange du kebab-Kebap ye” şarkısı internette bir günde 15 bin, bir ayda 450 bin kişi tarafından tıklanınca, kendisini Fransız müzik piyasasında buldu.

Siirt’te dünyaya gelen Yılmaz, ailesi 4 yaşındayken Aydın’a göç etti. İlkokulda simit satarak harçlığını çıkaran Yılmaz, okul bitince turistik yerlerde garsonluk yaptı, 3,5 yıl önce geldiği Paris’te bir yıl Fransız işyerinde çalıştı.

Ardından Paris’in 18’inci bölgesinde bir Türk’e ait olan kebapçıda işe başlayan Yılmaz, Fransızlara kebabı sevdirmek için Fransızca Türkçe karışık “Mange du kebab-Kebap ye” şarkısını hazırladı.

Bir Fransız müşterisinden yardım alarak şarkısına “klip” çeken Yılmaz, daha sonra görüntüleri internetteki paylaşım sitesi Daily Motion’a verdi.

Amatör video çekimi haziran ortalarında internette yayımlandığı ilk günde 15 bin, bir ayda 450 bin kişi tarafından tıklanınca Yılmaz, İngiliz müzik şirketi EMI’nin dikkatini çekti. Yılmaz ile temasa geçen şirket sözleşme imzaladı ve “Mange du kebab-Kebap ye”yi single yaptı. Yılmaz’ın ismi de “LilMaaz” olarak değiştirildi.

“Kebap ye” önceki gün Fransa’nın en büyük elektronik, kitap, CD satan mağazalar zinciri Fnac’da satılmaya başlandı.

Ani gelen şöhretin şaşkınlığını yaşayan Yılmaz ise başarısından mutluluk duyduğunu belirtti.

Related Posts