Turgut Sezgin – Krizde çalışan sayısını artırdı


Krizde çalışan sayısını artırdı
25 Haziran 2009 / RÜSSELSHEİM

Rüsselsheim kentinde, ‘Sezgin cam ve bina’ temizliği şirketinin sahibi Turgut Sezgin, ekonomik krize rağmen işini büyüttüğü gibi çalışan sayısını da artırmayı başardı. Halen 280 çalışanı bulunan Sezgin, ‘Yıl sonuna kadar hedef 500 kişiye iş imkanı vermek.

ALMANYA’da Rüsselsheim kentinde, ‘Sezgin cam ve bina temizliği’ firmasının sahibi Turgut Sezgin, ekonomik krize rağmen işini büyütmeyi başardığı gibi çalışan sayısını da artırmayı başardı. Önümüzdeki günlerde 10. kuruluş yılını kutlamaya hazırlanan Turgut Sezgin, "10 milletten 280 kişiye iş veriyoruz. Aldığımız yeni ihaleler sayesinde önümüzdeki günlerde 20 kişiyi daha işe alacağız. 60’ı sigortalı olmak üzere diğerleri 400 Euro’luk anlaşmalar çerçevesinde iş imkanı tanıyoruz. Yıl sonuna kadar çalışanlarımızın sayısını 500’e çıkarmayı hedefliyoruz. Halen dört gencede meslek eğitimi imkanı sağlıyoruz. Geçtiğimiz yıl içinde iki milyon Euro’luk ciro sağladık. İşçi olarak girdiğim ve kısa sürede satın aldığım şirkette elde ettiğimiz başarı gururumuz oldu." dedi.

Bir işe 40 başvuru

Krizin geleceğini daha önceden tahmin ettiği için gerekli önlemleri aldığını belirten işadamı Sezgin, "Leasing sistemi ile aldığımız makinaları geri verip yenisini alarak borçlanmadık. Kalan borçlarını ödeyerek makinaları satın alarak yeni borçlara girmedik. Böylelikle yeni yatırım yapma zorunluluğumuz olmadı. İşçi çıkarmadık, kısa çalışmaya gitmedik. Kriz ile birlikte iş başvuruları arttı. Bir işe 30 – 40 kişi başvuruyor. Kriz döneminde işçi çıkarmadığımız için mutluyuz" dedi.

Kaynak: hurriyet.de

Related Posts

1 Comment

Comments are closed.