Mahinur Özdemir : Avrupa Gazeteciler Derneği’nden ödül

Brüksel Bölge Parlamentosu Milletvekili Mahinur Özdemir Avrupa Gazeteciler Derneğince (AGD) düzenlenen törende 2011 Özel Ödülüne layık görüldü.

Avrupa Gazeteciler Derneğince İstanbul Ortaköy’deki Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen törende, Özel Ödül Azerbaycan Milletvekili Ganira Pashayeva ve Brüksel Parlamentosu Milletvekili Mahinur Özdemir’e verildi. Rahatsızlığı dolayısı ile törene katılamayan Mahinur Özdemir, 2011 Özel ödülüne layık görülmesinden dolayı Avrupa gazeteciler Derneği’ne ve tüm basın mensubu olan üyelerine teşekkür etti ve ödül alan diğer kişi ve kurumları kutladı.

Törende ödüle layık görülen diğer kişi ve kurumlar ise şöyle: Onur Ödülü, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay. Siyaset Ödülleri: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Dağı, AK Parti İstanbul milletvekilleri Edibe Sözen ve Halide İncekara. Yerel Yönetici Ödülleri ise: Belçika Gent Belediye Başkan Yardımcısı Resul Tapmaz ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı’ya verildi. Yaşam Boyu Başarı Ödülü Engin Çağlar, Emrah Erdoğan, Belkıs Akkale ve Hülya Koçyiğit’e verildi. Basında Emeğe Saygı Ödülleri de Cihan Narlı, Burhan Akdağ, Mesut Baran, İsmail Fidanay, Hüseyin Çözen, Fatma Çözen, Hilmi Aşık ve Ali Ünal’a verilirken Yabancı Basında Emeğe Saygı Ödülleri adı altında Duygu Tuncer, Saadet Oruç, Afag Ferzelibeyova ve Yılmaz Akıncı’ya verildi. Yılın En İyi Haber Ajansı ödülüne de Cihan Haber Ajansı layık görüldü.
http://benelux.zaman.com.tr/benelux-tr/newsDetail_getNewsById.action?newsId=5938

Related Posts