Görüntülenme: 11691

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Hacer Kübra Köse – Microsoft’un danışmanı oldu

 14 Eylül 2009  @Başarı Hikayeleri


OMÜ Eğitim Fakültesi Bilgisayar Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğrencisi Hacer Kübra Köse Nisan 2008-Temmuz 2009 tarihleri arasında ‘Live@edu’ hizmetinin en iyi nasıl kullanıldığına dair hikaye anlatan yazıların değerlendirildiği yarışmada yaratıcılık dalında birinci seçildi.

Yarışma sonunda Microsoft’un OMÜ danışman öğrencisi (Microsoft Students Partners) olduğunu gönderilen yazıyla öğrenen Köse, büyük bir sevinç yaşadı. Microsoft’un ilk OMÜ danışman öğrencisi olma unvanına kavuşan genç kız, bunun kendisinden sonra gelecek öğrencilere iyi bir örnek olacağını söyleyerek, “Üniversiteye geldiğinde bilgisayarın açma kapama düğmesini bile bilmiyordum. Derslere girdiğimde kendimi kötü hissettim.

Bilgisayarı kullanmaya başladıktan sonra bir daha kalkmadım. Artık bilgisayar benim için bir yaşam biçimi oldu” dedi. Yarışmaya katılma hikayesini de anlatan Hacer Kübra Köse, “Yarışmaya katıldığımı kimseye söylemedim. Değerlendirme sonucunda birinci olduğumu öğrenince arkadaşlarımla paylaştım. İlk başta inanmayıp alay ettiler. Şaşkınlığı üzerimden yeni atıyorum. Çok mutlu oldum” diye konuştu.Etiketler: ,

Yorumlar: Yorum (0) |