Esra ve Yonca Almanya Popstar

Almanya, Türk kızlarını konuşuyor

Alman Pro 7 kanalında yayınlanan “Popstars” yarışmasında Esra ve Yonca isimli iki Türk kökenli genç kız ilk 8 arasına girerek çeyrek finale çıktı. Köln’de düzenlenen yarışmaya katılan dünyaca ünlü pop sanatçısı Robbie Williams, Türk kızı Esra’ya övgüler yağdırarak kendisini yarışmanın favorisi olarak gördüğünü söyledi.

İŞTE TÜRK KIZLARI ESRA VE YONCA

Eşi de Türk kökenli olan Williams yarışmada ayrıca eski grup arkadaşı Garry Barlow ile “Shame” isimli şarkıyı seslendirdi. ABD’deki elemelerde de 16 yaşındaki Esra ile yakından ilgilenen Williams “Keşke 20 yıl önce tanışmış olsaydık” diyerek iltifat etmişti. Dün geceki yarışmada ise favorisinin sorulması üzerine Williams, Esra’yı işaret etti.

Telefon oylamasından geçer puan alan Esra, Jüri’den de tam puan alarak yoluna devam etti. Diğer Türk kızı Yonca (22) ise seslendirdiği şarkının bazı bölümlerinde detone olmasına rağmen dansıyla beğeni toplayarak son anda rakibini geride bırakıp yarışmaya devam etme hakkı elde etti.

YENİ POPSTARLAR ALBÜM ÇIKARACAK

Bu yılki “Popstars Girls Forever” yarışmasında yarışmayı kazanan 4 genç kız “Lavive” isimli bir grup oluşturarak albüm çıkarma hakkı kazanacak. 10 genç kızın finale kaldığı yarışmada Sarah ilk popstar olmayı garantilerken, bir genç kız da yarışmaya veda etti. Haftaya ikisi Türk kökenli 8 genç kızın devam edeceği yarışmada her hafta bir kişi popstar seçilerek “Lavive” grubuna girmeyi başarırken, yine her hafta bir genç kız ise yarışmaya veda edecek. Yarışma üç hafta sonra sona erecek.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/16328050.asp?gid=373

Related Posts