Ebru Aksu : 60 kişiyi yanmaktan kurtardı

ebru-aksuAlmanya’nın Bonn kenti yakınlarındaki Küdinghoven kasabasında kundaklama sonucu çıktığı tahmin edilen yangında 60 kişiyi yanmaktan son anda 19 yaşındaki Türk kızı Ebru Aksu kurtardı.

Yangını fark eder etmez komşularını yardım çığlıklarıyla uyaran, polis ve itfaiyeyi hemen haberdar eden Ebru Aksu, kasabada kahraman ilan edildi. Ebru’nun halen bir yaşlılar yurdunda meslek eğitimi gördüğü ve burada özel yangın söndürme kursları aldığı öğrenildi.

FASLI KADINI DA KURTARDI
YANGIN çıkan apartmanın birinci katında oturan Ebru Aksu’nun bir üst katta oturan Faslı bir kadını da son anda kurtardığı belirtildi. Kadının 55 yaşındaki kocası Abdul Habib, “O sırada işteydim. Karım ve üç çocuğum dumanlar arasında kalmış. Ebru karımı ve çocuklarımı balkona çıkarmış. Daha sonra balkondan itfaiye merdivenleriyle indirildiler” dedi. 26 yaşındaki Zehra Şahin Yıldız isimli bir Türk’ün de son anda kapı kırılarak kurtarıldığı öğrenildi.

10 KİŞİ HASTANEDE
POLİSİN kundaklama şüphesi üzerinde durduğu yangında aralarında Ebru Aksu’nun annesinin de bulunduğu 10 kişi dumandan zehirlenme nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Polis sözcüsü Christoph Schnur, Buchenweg Caddesi’ndeki olayla ilgili “Yangının bilerek çıkarıldığı veya farkında olunmadan yangına neden olunduğu konusunu araştırıyoruz” dedi. [KÜDINGHOVEN-FOTOĞRAF: THOMAS BANNEYER]

Related Posts