Görüntülenme: 11468

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Ayşenur Gökbulut 35, ağabeyi Zafer ise 38 yaşında.

 08 Ocak 2009  Almanya'daki Türkler


‘Kirayı ödeyemiyorduk’
Onsoft’un kurulduğu yıl ofisin kirasını bile ödemekte zorlandıklarını aktaran Gökbulut, ilk yılın sonunda yıllık ciroyu 1 milyon euro’ya çıkarmayı başardıklarını, sonraki yıllarda ise cironun 3 milyon euro’ya yükseldiğini belirterek, Alman bankası ve elektronik yatırım şirketinin ortaklık nedenlerini şöyle anlattı:
"Bizim gibi küçük, ancak geleceğini parlak gördükleri bazı küçük şirketlere ortak olurlar. Bizim şirketin yapacağı 4 milyon euro’luk ciro onlar için önemli değil. Asıl hedefleri şirket değerini çok büyük rakamlara katladığında bunu satıp para kazanmaktır. Onlar ortak olduğunda şirketin değeri 4 milyon euro civarındaydı. Şimdi 8 milyon euro."
——————————————————————————–
Ajanlara telekulak
Kendilerini büyüten protokol ölçüm cihazları konusunda pazarın doyduğunu ve yaşamak için yeni alanlara kaydıklarının da altını çizen Onsoft Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Gökbulut, şimdiki faaliyetleri arasında gizli servislere telekulak vermenin ilk sıraya yerleştiğini söyledi. En son Suriye gizli örgütüne önemli miktarda dinleme cihazları (böcek) sattıklarını da vurgulayan Gökbulut, "İngiltere’ye de aynı anda 60-70 konuşmayı kaydedebilen cihazlar sattık. Askeri amaçlı satışların yanı sıra Dubai de bizim için önemli bir pazar haline geldi. Dünyanın en önemli ticaret merkezlerinden olan Dubai’de firmalar, tüm internet ve faks trafini kontrol etmek istiyor. Bu nedenle orada bize önemli işler düşüyor" diyerek yaşadıkları değişim sürecini anlattıEtiketler: ,

Yorumlar: Yorum (0) |