Tanju Özyol – Türk bankası Londra’yı fethediyor


İNGİLTERE’deki en eski Türk kurumlarından Turkish Bank, Londra’da altıncı şubesini Lewisham bölgesinde açtı.

İngilizler banka şubelerini birbiri ardına kapatırken, Turkish Bank’in yeni şubeleriyle piyasada genişlemesi, alkışlanacak bir atılım olarak kaydedildi. Törene KKTC Londra Temsilcisi Kemal Köprülü, Temsilcilik Basın Ateşesi Hüseyin Özel, Turkish Bank Yönetim Kurulu Başkanı Tanju Özyol, Turkish Bank CEO’su Hakan Börteçene, Turkish Bank Kuzey Londra Sorumlusu Reşat Bilgin, Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Güngör, İngiltere Genel Müdürü Bob Long, Merkez Şube Müdürü Çiğdem Beyköylü, Palmers Green Şube Müdürü Hüseyin Eriş, ve Lewisham Şube Müdürü Savaş Oktay, Kıbrıs Türk Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Altan Kemal ve çok sayıda seçkin davetli katıldı. Açılış kurdalesini Kuzey Kıbrıs Londra Temsilcisi Kemal Köprülü kesti.

Krize karşı aşılandılar

Merkezi London Bridge olmak üzere Dalston, Edmonton, Palmers Green ve Haringey bölgelerinde hizmet veren Turkish Bank, altıncı şubesini de 83 Lewisham High Street adresinde açarak Güney Londra’da yaşayan binlerce Türk’e yakın olmayı amaçlıyor. Törene katılan Yönetim Kurulu Başkanı Tanju Özyol, Turkish Bank’ın 1974 yılında açıldığını belirterek 35 yıldır aralıksız hizmetlerine devam ettiğini kaydetti. Tanju Özyol, “Londra’da faaliyet gösteren en eski ve en yaygın Türk şirketiyiz bunun için ayrıca gururluyuz” şeklinde konuştu.

Turkish Bank’ın Güney Londra’da şubesinin olmamasından dolayı bir eksiklik yaşandığını ifade eden Özyol, “Altıncı şubemizi Lewisham’a açtık. Gelecekte ki hedefimizde Craydon da bir şube daha açmak var” diyerek, yeni bir şubenin daha faaliyete geçeceği müjdesi verdi. Konuşmasını, “Dünyada yaşanan ekonomik krize rağmen Turkish Bank’ın, bir çok ekonomik krize tanıklık ettiğini bu yüzden de krizlere karşı aşılandık” sözleriyle sürdüren Özyol, “Bizim kötü yanımız hem İngiltere hem de Türkiye’de ki krizlerden etkileniyoruz. Ancak geçmişte bir çok kriz gördüğümüz için krizlere aşılıyız. O yüzden bu kriz pek etkilemedi. Faaliyetlerimize devam edeceğiz, özellikle Türk işadamlarına yönelik ve işyerlerine dönük gayrimenkul ağırlıklı mortgage kredili çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bu yüzden tüm işadamlarımız bizimle çalışmaya davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: hurriyet.de

Related Posts