Nuri Yurt – Hollywoodta turk kuafor


George Bush’un, Gossip Girl’ün ve Hollywood’un saçını O TARIYOR…

Türk kuaför Nuri Yurt, Hollywood’da Gossip Girl dahil pek çok dizi ve filme danışmanlık yapmaya başladı. Yurt, Amerika’daki 3 kuaför salonunda 6 milyon dolar ciroya ulaştı.

Hürriyet gazetesinde Ceyhun Kuburlu’nun haberine göre; Eski ABD Başkanı George Bush’un eşi Laura Bush, ikizleri Jenna ile Barbara’nın da tercihi olan Türk kuaför Nuri Yurt, Hollywood’da Gossip Girl dahil pek çok dizi ve filme danışmanlık yapmaya başladı. Yurt, Amerika’daki 3 kuaför salonunda 6 milyon dolar ciroya ulaştı.

Eski ABD Başkanı George Bush’un eşi Laura Bush ve ikizleri Jenna ile Barbara’nın da saçlarını yaptırdığı Türk kuaför Nuri Yurt, Hollywood’a danışman oldu. Washington ve New York’taki “Toka” isimli kuaför salonlarının sahibi Nuri Yurt, “Başta Bush Ailesi olmak üzere, siyaset dünyası dışında Hollywood’daki bir çok önemli oyuncunun saçlarını da biz yapıyoruz. Oyuncuların kuaför salonlarımıza olan ilgisi senaristlerin ve film yapım şirketlerinin de dikkatini çekti. Şimdi Amerika’daki bir çok dizi ve filme saç stilisti olarak danışmanlık yapıyorum” dedi. Yurt, bu dizi ve filmler arasında ise Gossip Girl gibi son dönemlerde öne çıkan dizilerin de bulunduğuna dikkat çekti.

Karakterin son hali

Sinema ve dizi yapımlarındaki karakterlere saç stili belirlediklerinin altını çizen Nuri Yurt, şu bilgileri verdi: “Bazen film şirketleri bazen de oyuncular ve senaristler arcılığıyla film ve dizilere danışmanlık teklifi geliyor. Bu teklifleri değerlendirip kabul ediyorum. Sonra karakterler ve senaryo hakkında bilgi sahibi oluyorum. Sonunda senaryodaki karakterin saç sitiline karar verip son halini belirliyorum. Son dönemlerdeki en önemli proje Gossip Girl adlı televizyon dizisi oldu. Bu hizmetin bedeli ise oldukça yüksek. Çünkü ciddi çalışma yapmamız gerekiyor.”

6 milyon dolar ciro

New York ve Washington’daki kuaför salonlarının yıllık 6 milyon dolara yakın ciro yaptığını anlatan Nuri Yurt, şöyle konuştu: “New York Manhattan’da açtığım kuaför salonunun cirosu yılda 1 milyon doları geçti. Bu çevrede kriz nedeniyle bir çok salon kapanırken sektörde ayakta kalmayı başardık ve ciromuzu artırdık. Washington’daki 2 kuaför salonumuz ise çok büyük talep görüyor. Buraların yıllık cirosu ise 5 milyon doları buluyor. Son dönemlerde sayımız da artmaya başladı.”

Ekonomik krizin başladığı günlerde New York‘ta bir çok kuaför salonunun kapandığını vurgulayan Nuri Yurt, sektördeki son gelişmeleri şöyle değerlendirdi: “Ekonomik krizden önce New York’ta 1000 dolara saç kesimi yapan kuaför salonları vardı. Bu salonların çoğu krizde kapandı. Çünkü Manhattan’daki ünlü salonların müşterileri daha çok iş dünyasındandı. İşten çıkarmalar başlayınca bu insanlara hizmet veren salonlar kapandı.”

50 milyon dolarlık ‘Hair Academy’ye kriz engeli

Önümüzdeki dönemde kuaför salonlarına kalifiyeli eleman yetiştirmek için de bazı projeler geliştirdiklerinin altını çizen Nuri Yurt, çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi: “Amerika’da önümüzdeki dönemde bazı projeler geliştiriyoruz. Bu projeler arasında ‘Hair Academy’ de bulunuyor. Bunu krizden önce planlamıştık. 50 milyon dolarlık bir yatırım olacaktı. Ancak kriz nedeniyle bu projemizi ertelemek zorunda kaldık. Önümüzdeki dönemde bu projeyi hayata geçireceğimize inanıyorum. Böylelikle dünyanın dört bir yanından yetenekli saç stilistleri yetiştirebiliriz.”

Etiler’de 1 milyon dolar cirolu kuaför salonları var

Son dönemlerde Türkiye’de kadınların saç bakımına ayırdıkları paranın hızla yükseldiğini söyleyen Nuri Yurt, Türkiye’deki sektör hakkında şöyle konuştu: “Türkiye’de öyle kuaför salonları varki sanki New York’ta hizmet veriyorlar. Manhattan’daki kuaför salonlarının cirosunu yakalayanlar bile var. İstanbul Etiler’de 1 milyon dolar ciro yapan kuaför salonları var. Kadınlar artık saçlarına daha ço k zaman ayırıyor.”

Related Posts

7 Comments

  1. nuri bey bende bayan kuaförüyüm istanbulda sektör can çekişiyor bende amerikaya gelmek istiyorum banada yardımcı olun lütfen

  2. nuri bey ben bay kuaförüyüm yaşım 23 askerlik poroplemim yok kayseride oturuyorum ve kayseriliyim 2014 kadar amarikan c1 d vizem var ben gemide çalişiyorum şu an izindeyim aslında en buyük hayalim new yorkta çalişmak 0537 230 60 45

  3. Merhabalar.ben istanbulda yaşamaktayım.şu an 28 yaşındayım.mesleğimde kendime güveniyorum.bu işi yurt dışında yapmak ve bu sayede vizyonumu geliştirmek en büyük tutkum.bana bu imkanı tanıyabilirseniz ve sizin hizmetinizde çalışma olanağı sağlarsanız sizin için çalışmaktan büyük onur ve gurur duyarım.şimdiden teşekkürler.
    mail:designedby@mynet.com

  4. Merabalar.Ben 1982 istanbul doğumluyum.bu işi yurt dışanda yapmak vizyonumu genişletmek en büyük tutkum.Bana bu şansı tanırsanız sizin için hizmet vermekten büyük onur ve gurur duyarım.teşekkürler.

  5. slm Nuri abi ben bahar Hollanda da yasıyorum benide yanına al bari kestiğin saçları süpüreyim bende bu mesleyin içindeyim ama nekadar iyi bıidigimi soylesemde daha yolun basındayım ogrenmeye acım belkı bırseyler ogrenebılırım sızden.sizinle bı gurur duyuyoru.

Comments are closed.