Görüntülenme: 11586

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Ferzan Özpetek : Yeni filmi ”Magnifica Presenza”, gösterime girmek için gün sayıyor

 18 Şubat 2012  İtalya'daki Türkler

Uzun yıllardır İtalya’da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek’in yeni filmi ”Magnifica Presenza”, gösterime girmek için gün sayıyo
Yakın tarihte 9. filmiyle sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanan başarılı yönetmen Ferzan Özpetek, yeni filmi ”Magnifica Presenza’ya dair ilk ipuçlarını ve filmin Türkçe ismini ilk kez açıkladı.

Bugüne kadar Hamam, Harem Suare, Cahil Periler, Karşı Pencere, Kutsal Yürek, Mükemmel Bir Gün, Bir Ömür Yetmez ve Serseri Mayınlar gibi başarılı filmlere imza atan Özpetek, Türkçe ismi ”Şahane Misafir” olarak belirlenen son filmi ”Magnifica Presenza”da daha önce hiç denemediği bir şey yaptığını söyledi.

Yeni filminin diğerlerine göre daha farklı olduğunu vurgulayan yönetmen, “Daha değişik bir film. Hayatın içinde olan her şey var. İnsanın güldüğü veya ağladığı durumların yanı sıra burada üçüncü bir durum var, o da korku. Bu film hayatı anlattığı için, hayatın içinde de sadece gülmek ya da sadece ağlamak olmadığı için, ikisinin karıştığı bir şey olması daha güzel oluyor. İzleyici bunlarla karşılaşacak” dedi.

”Şahane Misafir”in temasının büyük merak konusu olduğunu ifade eden Özpetek, “Ana tema olarak çok değişik bu film. Şimdiye kadar hiç yapmadığım bir şey var bu filmde. İtalyanlar da konuyu merak ediyor ancak biz, bir şekilde saklı tutuyoruz. Bakalım nasıl reaksiyon gösterecek” diye konuştu.

BAMBAŞKA BİR CEM YILMAZ
Cem Yılmaz’ın oyunculuğuna da değinen Ferzan Özpetek, “Cem’in oyunculuğu çok övgü aldı. Tabii bu da beni çok mutlu etti” dedi.

Yönetmen Özpetek, “Şimdiye kadar hiç karşılaşmadığımız bir Cem Yılmaz olacak filmde. Çok değişik bir rolü var. Tabii bu Margherita Buy için de geçerli, öteki bir kısım oyuncular için de geçerli. Ben oyunculardan çok memnunum, mutluyum” dedi.

SEZEN AKSU’DAN ÖZEL BESTE
Ferzan Özpetek daha önce çektiği filmlerde olduğu gibi, bu filminde de başarılı sanatçı Sezen Aksu’nun şarkılarının yer alacağını dile getirerek, “Filmin birçok müziğini Sezen Aksu yaptı. Filmde, İtalyan Pasquale Catalano ile birlikte Sezen Aksu’nun parçaları var. Sezen Aksu’nun film için yaptığı çok çok güzel bir şarkı var. Şarkının ismi (Gitmem daha)” ifadelerini kullandı.

FİLMİN TAKVİMİ
İtalyan aktör Elio Germano’nun canlandırdığı; 28 yaşında tek büyük hayali aktör olmak olan Sicilyalı Pietro’nun hikayesinin anlatıldığı ”Magnifica Presenza”nın basın toplantısının, 12 Mart tarihinde Roma’da yapılacağı bilgisini veren Ferzan Özpetek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Filmin montajı bitti. Film şu anda en nazik döneminde; makyajı yapılıyor diyelim. Oraya odaklandım. 15 Mart’ta, Roma’da galası yapılacak. 16 Mart’ta, İtalya’da vizyona girecek. Ay sonunda, 30 Mart’ta da Türkiye’de vizyona girecek. Bir kısmı Türkçe dublajlı çıkacak Türkiye’de. Fransa’da Fransızca, Almanya’da Almanca dublajla çıkacak.”

Ferzan Özpetek, evlilik hazırlığı içinde olan Cem Yılmaz’ın Roma’daki filmin tanıtım toplantısına katılamayacağını ancak galaya geleceğini de sözlerine ekledi.

AAEtiketler: ,

Yorumlar: Yorum (0) |