Görüntülenme: 11797

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Fatih Akın’a büyük onur

 20 Aralık 2010  Almanya'daki Türkler


Onur ödülü ile aynı zamanda Akın’ın, Türkiye ve Almanya arasında kültürel köprüler kurma çalışmalarının takdir edildiği kaydedilen açıklamada, “Hala çağdaş kültür kimliğini arayan Almanya, Fatih Akın sayesinde çok kültürlü kimliğini kavramaya ve benimsemeye başlamıştır. Bu, Fatih Akın’ın konuşulmayan ama toplumsal olarak büyük değişimlere yol açan son derece önemli başarısıdır. Onun sanatı, kişiliği ve uluslararası başarısı sayesinde Almanya kendi toplumunun kültürler arası çehresini algılamaya başlamıştır” ifadesine yer verildi.

Akın’ın sanatsal çalışmalarını, kültür ve sanat anlayışını tanıtmak için 17-27 Mart 2011 tarihleri arasında düzenlenecek 16. Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali kapsamında özel bir program hazırlandığı belirtilen açıklamada, Akın’ın da, filmlerinin gösteriminden sonra sanatsal kariyerini etkileyen filmlerle ilgili bir konuşma yapacağı ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivalinin, her iki ülkenin kültürlerini ve insanlarını buluşturan, uluslararası boyutta ilgi gören Almanya’nın önemli kültürel etkinlikler arasında yer aldığı, Türkiye ve Almanya arasındaki en önemli kurumsal etkinlik olarak görüldüğü kaydedildi.

Nürnberg Belediyesi Kültür Dairesi ile InterForum derneği tarafından düzenlenen festivalin Kültür ve Turizm Bakanlığı, Almanya Dışişleri Bakanlığı, Robert Bosch Vakfı ve Bavyera Eyaleti Başbakanlığı tarafından desteklendiği hatırlatıldı.

16. Nürnberg Türkiye-Almanya Film Festivali programının ocak ayı sonunda açıklanacağı ve Akın’a ödülünün, festivalde düzenlenecek bir törende verileceği bildirildi.

http://sinema.hurriyet.com.tr/haberler/16581074/fatih-akin-a-buyuk-onur.aspxEtiketler: , , , ,

Yorumlar: Yorum (0) |