Görüntülenme: 11519

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bekir Cebeci : Hollanda’da bir Türk siyasi parti lideri oldu

 03 Ocak 2011  Hollanda'daki Türkler


Bekir Cebeci tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Hollandalı dostları ve göçmen kardeşleriyle kurdukları bu partinin, etnik bir parti değil Hollanda partisi olduğu” ifadesi yer aldı. Cebeci, öncelikle 2 Mart 2011’de yapılacak eyalet meclisi seçimlerine katılacaklarını vurguladı.

Hollanda’da siyasi partilerin “ideolojik” ve “program partileri” olarak ikiye ayrıldığını, kendi kurdukları siyasi oluşumun ikinci kategoride yer aldığını belirten Cebeci, ABD’deki Demokrat Parti’yi örnek aldıklarını ifade etti.

Cebeci, şunları kaydetti: “Herkese iyi bir eğitim, iş ve ekonomik güvence, eşit haklar hedefimizdir. Sıfır işsizliği hayata geçireceğiz. Hollanda’yı dünyanın 5. büyük bilgi ekonomisi yapacağız. Herkesin en az üç dil bilmesini, en az üç meslek okulu diploması almasını sağlayacağız. Yatırımcıların önündeki bürokratik engelleri kaldıracağız. Daha çok istihdam olanaklarını destekleyeceğiz. Yabancı sermayeyi Hollanda’ya çekeceğiz.”

Hollanda’da tırmanışa geçen ırkçılığa karşı da mücadele edecekleri mesajını veren Cebeci, din ve vicdan özgürlüğünü sonuna kadar savunacaklarını belirterek, “Irkçıların yalanlarından bu toplumu kurtarmamız gerekiyor. Parti olarak bütün göçmen ve Müslüman azınlıkları, Ulusal Azınlıkları Korumaya Dair Sözleşme kapsamına alacağız” dedi.

http://www.hurriyet.de/haberler/dunya/786272/hollandada-bir-turk-siyasi-parti-lideri-oldu/hollandaEtiketler: , , , ,

Yorumlar: Yorum (0) |