Görüntülenme: 11818

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bayatlı Ceylan Kara’dan Belçika’da Büyük başarı

 27 Aralık 2010  Belcika'daki Türkler

Flaman Bölgesi’nin ilk Türk derneği ‘De Brugs- Turkse Vriendenkring’ geçtiğimiz haftasonu Flaman Öz Dernekler Federasyonu başkanı Bayatlı Ceylan Kara (FZO-VL) ile birlikte bölgedeki ilk Türk festivaline imza attı. Çok geniş bir kitleye Türkiye’nin farklı alanlardaki güzelliklerinin sunulduğu programlarda Türkiye’yi cazip kılan noktalar enformasyon ve belgesellerle tanıtılırken, özellikle İzmir ve Antalya sahilleri ön plana çıkarıldı.
Hedef kitle olarak Avrupalı turistlere eğilen çok sayıdaki 5 yıldızlı otel temsilcilerinin de hazır bulunduğu programda ithalat, ihracat, emlak gibi yatırım alanlarında irtibatlar kuruldu. Gün boyunca Türkiye’nin ticari kapasitesi ve imkanları hakkında çok sayıda doküman ziyaretçilere sunuldu.
Tarihi şatoda eski Türk sanat yapımları, el işleri ve dünyaca ünlü ipek Hereke el dokuma halıları sergilendi.
Geçen yıl Gent şehrinde İzmir olarak Belçikalılara güzellikleri tanıttıklarını kaydeden Vali Yarımcısı Haluk Tunçsu “Ben Türkiye’deki güzelliklerin de sizin tarafınızdan keşfedilip görülmesini arzu ediyorum. Öyle bir güzellik ki şu anda bile Antalya ve İzmir’de rahatlıkla denize girme ortamı var. Özellikle İzmir’de Ocak ayında gelirseniz her yerde kar yağarken denize girmenin keyfini yaşarsınız. Denizle termalin birleştiği bir yer. Türk insanının dostluğunu ve misafirperverliğini de görmek için mutlaka gelip yaşamak gerekir.” şeklinde konuştu.
İzmir’e yılda 50 bin Belçikalı turistik geldiğini ve bu sayıyı arttırmak istediklerini kaydeden Vali Yardımcısı Haluk Tunçsu, Belçikalıları İzmir’e davet etti.

http://www.bayathaber.net/haberler/bayatli-ceylan-karadan-belcikada-buyuk-basari.htmEtiketler: ,

Yorumlar: Yorum (0) |