Yonca Brunini Google Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Pazarlama Müdürü

Google Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Pazarlama Müdürü
Üretici ile tüketici arasındaki mesafeyi kısaltan yöntem; ‘online pazarlama’
İnternet, iletişim kurma yollarımızı, iş yapış şekillerimizi değiştirdiği gibi haberleri, eğlenceyi, yayıncılığı ve reklamcılığı da değiştirdi. Buna paralel olarak tüketicinin daha ön plana çıktığı bir yapıda alışveriş yapma şeklimiz ve aldığımız ürünler değişime uğradı. Artık bilgisayara yazdığımız birkaç kelime ile fiyatları, ürünleri ve hizmetleri karşılaştırabiliyoruz.

Bugün online reklamcılık, birçok ülkede çok hızlı gelişen bir reklam ortamı. Arama reklamcılığı ise size belirlediğiniz bir hedef kitleye doğrudan ulaşabileceğiniz bir araç sunuyor. Bu sayede, tüketiciler bir satın alma kararı verirken satıcılar tüketicinin kararlarını etkileyebilecek reklamları doğru zamanda tüketicinin karşısına çıkartabiliyor.

Google EMEA Bölgesi Pazarlama Direktörü Yonca Brunini, sunumunda online pazarlamanın faydalarını örneklerle sunacak. Ayrıca, günümüzün pazarlamacı veya yöneticilerinin, hedeflerine ulaşmak için Google’ı nasıl kullanabileceklerini anlatacak.

Kimdir?

Avrupa’da Yahoo!’yu liderliğe taşıdı, şimdi Google’ı büyütecek.

Google’ın Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Pazarlama Müdürü olan Yonca Brunini, bu bölgelerde şirketin büyümesinden sorumlu olarak çalışıyor. Google, reklamcılar, içerik yayıncıları ve site yöneticileri de dahil olmak üzere kurumsal müşterilere, maliyet, etkin reklam gelir getiren arama servisleri hizmeti sunuyor.

Brunini, Kale Grubu’nun bursuyla ABD’de Ohio Eyalet Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme yüksek lisansı yaptı. 1992’de Unilever’e girdi. Unilever’de, Lipton ve Persil gibi markalarla ilişkili olarak çalıştı. 1998’de şirketin “Avrupa Buluş Yöneticisi” olarak Londra’ya gitti.

Brunini, Google’a gelmeden önce Yahoo!’nun İngiltere ve İrlanda pazarlama direktörüydü. Yahoo! İngiltere’nin, Yahoo! Mail, Yahoo! Messenger ve Yahoo! Finance’i hizmetlerinde pazarda bir numaraya ulaşmasında önemli rol oynadı. Kariyeri boyunca Avrupa pazarlarında başarılarla dolu 15 yıllık pazarlama deneyimi elde etti.
——————————————————————————————–
Google’da aradı, Yahoo’da işe girdi

YONCA Brunini’nin İtalyan eşiyle tanıştığı Yahoo’da işe girme hikayesi de oldukça ilginç. Unilever’de önce çay ve sonra deterjan markalarını yöneten Brunini, şöyle anlattı: “Deterjandayken İngiltere ile çok çalışıyorduk. Bir gün Google’a girip ’London European Marketing’ diye arama yaptım. Çok ciddi bir niyetim de yoktu aslında. Sonra Yahoo’daki iş çıktı karşıma. Mülakata gittim ve başlayıp 4 yıl orada çalıştım.”

Türk sayısı arttı, adları ’Türk mafyası’na çıktı

İNGİLTERE’de Yahoo’da çalışırken 6 ay önce dünyanın en büyük internet arama motoru Google’a transfer olan 36 yaşındaki Brunini, Londra’daki merkez ofisin farklı departmanlarında çalışan Türkler’in sayısı artınca, şirket içinde “Türk mafyası” diye anıldıklarını söyledi.

Related Posts

1 Comment

  1. Tebrik ederim. Ve Başarılarınızın devamını dilerim.

Comments are closed.