Tayfun Evcil: Hollanda girişimci Türk’ü konuşuyor!

Amsterdam’da yaşayan Tayfun Evcil adlı Türk girişimci, gurbetçilere yeni bir kazanç kapısı yarattı!

Tayfun Evcil Hollanda’da haftanın konusu oldu. Parlak zekasını, girişimcilik yetenekleriyle birleştirerek kurduğu TyPhone Ucuz Telefon Hizmeti tüm Hollanda’da haftanın en çok konuşulan konusu. Hollanda devlet televizyonu dahil çeşitli televizyon kanallarına röportajlar veren, gazete ve dergilerde haber olan Tayfun Evcil yalnızca 3 yıldır Hollanda’da yaşıyor. İletişim piyasasındaki yenilikleri takip eden ve bunları fırsata çeviren Tayfun, gurbetçileri anavatanlarıyla sadece 5 dk’sı 1 Euro’ya konuşturabilecek özel sistemin sahibi ve bunun için de hiçbir altyapı hizmeti ödemiyor. Tek bir derdi var, o da henüz yasal olmayan bu iş yüzünden arada sırada başının güvenlik güçleriyle derde girmesi.

Aslında Tayfun Evcil’in yaptığı iş oldukça basit. Türk Telekom’un yurtdışından Türkiye’yi cep telefonları ile bedava arama imkanı veren Wirofon hizmetini, gurbetçilere 5 dk’sı 1 Euro’ya sunmak. Bunun için özel kulübeler ve iPhone’a özel, kullanışlı telefonlar ürettiren Tayfun’un en büyük amacı bu işi bayilik sistemi ile tüm Avrupa’ya yaymak ve yeni bir iş kolu haline getirmek.

Bulundukları her yerde farklı olmayı, ellerindeki fırsatları sonuna kadar kullanmayı beceren Türk insanı için son dönemdeki en güzel örneklerden biri de Tayfun Evcil. Kuzeni Naci ile birlikte gerçekleştirdikleri cesur ve girişimci tavrın tüm Türk girişimcilere örnek olması bekleniyor.

Related Posts