Hackingde Dünya Rekoru – iSKORPiTX

Tavla oynarken puanlarimi çaldilar kurcalarken hacker oldum

Öznur KAYMAK

O, hacker’lik aleminin son efsanesi. Bir Türk, lakabi Iskorpitx. Tüm dünyadan hacker’larin, çökerttikleri siteleri kaydettikleri, Italyan güvenlik sitesi Zone-h’de, hack’ledigi 141 bin siteyle ilk sirada. Önce Microsoft’un Meksika sitesini hack’lemesi olay oldu. 17 Mayis’ta 43 bin siteyi 10 dakika içinde çökertmesiyle asil sükseyi yapti. Hack’ledigi sitelere üzerinde Atatürk resmi olan bir Türk bayragi ve PKK, Yunanistan, Fransa ve Ermenistan’la ilgili küfürlü bir mesaj birakiyor.

Ancak onun hakkinda, zehirli iskorpit baligindan türettigi ismi ve yasi disinda hiçbir sey bilinmiyordu. Baktik olmayacak, Iskorpitx’in pesine düstük. Izini bulmamiz iki gün sürdü. Önce web site tasarimcisi bir arkadasina ulastik. E- posta ile konusma istegimizi bildirdik. Uzun uzun derdimizi anlattik. Ertesi gün ikna oldu. Bizimle telefonla baglantiya geçti. Iskorpitx, 45 yasinda, Ege’de yasiyor ve muhasebecilik yapiyor. Meger bu hacker’lik islerine de, internette tavla oynarken puanlari çalininca baslamis.

Nasil basladiniz bu islere?


– Hacker’likla 2002’den beri ilgileniyorum. Bir hobi gibi. turk.net’te sanal tavla oynarken basladi bu merakim aslinda. Bir gece oyunda tüm puanlarimi çaldilar. Çok da ugrasmistim onlari biriktirmek için. turk.net’in operatörlerine bildirdim durumu ama hiç ilgilenmediler. Ben de bunu nasil yaptiklarini merak ettim ve kurcalamaya basladim. Kisa süre sonra, ne kadar puan varsa ele geçirdim. Muhasebeciyim aslinda. 1989’da bilgisayarla muhasebe tutulmasina izin verildiginden beri, bilgisayarla iç içeyim. Simdi 45 yasindayim, hálá bos zamanlarimda ugrasiyorum.

Dünyada hacker’likla ilgilenen herkes taniyor sizi. Bu nasil oldu?

– Beni Microsoft’un Meksika sitesini hack’ledikten sonra tanidi çogu insan. Microsoft’u hack’lemenin anlami benim için çok büyük.

Peki, 17 Mayis’ta 43 bin siteyi çökertirken bir amaciniz var miydi?

Kendinizi sanal ortamda bir savasçi olarak mi görüyorsunuz?

– Yakinda savas meydanlari, silahlar kalmayacak, tüm savaslar dijital ortamda yapilacak zaten. Türk siteleri, PKK sempatizanlari tarafindan sürekli tehdit ediliyor. Sitelere Apo resmi ve marslar birakiyorlar. KKTC sitelerine de Rumlar saldiriyor. Bush Türkiye’ye geldiginde, Brezilyalilar Türk sitelerine karsi savas ilan etmisti. Binlerce siteyi korumaya aldim. Bunlardan biri de, KKTC Bayrak Radyo TV’nin sitesiydi. Sitenin webmaster’i benimle baglantiya geçip, isi devralana kadar, siteyi Rum hacker’lardan korudum. Iskorpitx’in kötü bir amaci yok. Türklere karsi dijital ortamda yapilanlara bir karsilik vermek amacim. Bilisim alaninda biz de variz demek. ABD ve Avrupalilara aslinda ne kadar içi bos bir teknolojiye sahip olduklarini göstermek. Halkin duygularina tercüman oldugumu düsünüyorum. Ermeniler konusundaki suçlamalar çok agir. Onlar bizim yumusak tarafimizi buluyorlar. Biz de sanal ortamda onlara karsilik veriyoruz. Sitelere biraktigim küfürlü mesaj, benim üslubum degil aslinda. Ama böyle olmasini onlar istiyor.

SITELERI GÜNDEME GÖRE HACK’LIYORUM

Hack’leyeceginiz siteleri neye göre seçiyorsunuz?

– Siteleri biraz gündem belirliyor. Danimarka’daki karikatür krizi zamaninda da, Danimarka sitelerine karsi saldirilar yaptim mesela. Türk sitelerine kesinlikle el sürmüyorum. Tehlikede olanlari koruyorum.

Ama Antakya Devlet Hastanesi’nin sitesi gibi Türk kamu sitelerinde de sizin mesajinizi görüyoruz.

– Hosting sirketleri üzerinden binlerce site tariyorum. Arada Türk siteleri de karisabilir. Örnegin geçen gün ABD’li bir sirketten hosting alan Digiturk’ün sitesi karsima çikti. Yalnizca uyari mesaji gönderdim. Türk sitelerini kullanim disi birakmak gibi bir amacim yok. Yalnizca güvenlik açiklarini gördügümde uyariyorum.

Sizi rekortmen hacker yapan sey nedir?

– Yüzde yüz Türk yapimi bir yazilim kullaniyorum. 15 saniyeden daha az sürede, üç bin 500 siteye ulasabiliyorum. Zaten isinizi en çok 10 dakikada bitirmeniz gerekiyor. Özellikle ABD’deki siteler, çok oyalanan hacker’lari fark edebiliyor. 43 bin siteyi, 10-12 dakika içinde hack’ledim. Böyle hizli olamadiklari için bu kadar basarili olamiyorlar.

Bu bilgi ve yeteneginizi hacker’liktan baska seyler için kullaniyor musunuz?

– Hacker’lar kara ve beyaz olarak ikiye ayrilir. Kara olanlar, son olarak Gima’ya yapilan saldiridaki gibi kredi karti kopyalayan hacker’lar. Ben böyle bir hacker olsaydim, inanin tüm hacker’lardan daha çok kredi karti bilgisine sahip olurdum. Ama su anda cezaevinde olurdum herhalde. Ben internette karsima çikan database’leri yok ediyorum, benden sonra gelen hacker’lar bulmasin diye. Bu kötü niyetli insanlar, kolayca yakalaniyor.

Türklerin hacker’likta Brezilyalilari bile geride biraktigi yönünde haberler çikiyor. Sizce neden Türkler hacker’liga merak saldi?

– Ben ADSL’in yayginlasmasini büyük bir etken olarak görüyorum. Eski baglantilarla hacker’lik yapilamazdi zaten. Genç insan sayisi çok ve hepsi de inanilmaz yetenekli. Bilgisayar meraki ve zeka biraz fazla oldu mu, gençler hacker’liga sariyor.

ISKORPITX OLDUGUMU AZ KISI BILIYOR

Iskorpitx, iskorpitten geliyor. Türkiye’de çogunlukla Ege Denizi’nde bulunan, çarpan baliginin ismi. Insana çarptiginda, deriyi sisiren bir tür zehirli balik. Iskorpitx oldugumu, ailem ve çalisma arkadaslarim biliyor sadece. Küçük bir yerde yasadigim için kolayca duyulabilir ve desifre olabilirim. Çok büyük sirketler ve sitelerle ugrastigim için beni çekemeyen pek çok insan var.

SAHTEKARLIGA GIRMEDIGIM IÇIN IÇIM RAHAT

Yeni bilisim yasasina göre, evinizden hacker’lik yapinca suçlu, internet kafeden yapinca suçlu olmuyorsunuz. Böyle saçmaliklar var. Ama yasadan önce de, yurtiçinden hiçbir siteyle ugrasmadigim, sahtekarliga girmedigim için içim rahat. Benim amacim protesto. Yabanci siteleri hack’leyerek Türklerin sesini duyuruyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/pazar/4520370.asp?gid=59

————————————————————————————-

Hackingde Dünya Rekoru – iSKORPiTX
Evet yanlış duymadınız, hackingde dünya rekorunu bir türk kırdı. Geçtiğimiz hafta hackerların, hangi siteleri ve nasıl hack ettiklerini dünyaya duyurdukları zone-h sitesinde bir haber yayınlandı. Şu anda haberin online versiyonu nette çıkmıyor ama google cache’inden haberi okuyabilirsiniz. Habere göre hosting bazlı hackingte bir rekor kırılmış oldu. iSKORPiTX takma adını kullanan türk hacker bir seferde 21,549 + 17,000 = 38,549 tane web sitesinin hackledi. Siteleri hackledikten sonra, arka görüntüde türk bayrağı ve Atatürk resmi olan bir resim ile aşağıdaki yazıyı sitelere ekledi.

“HACKED BY iSKORPiTX
(TURKISH HACKER)
FUCKED ARMANIAN-FUCKED FRANCE-FUCKED GREECE-FUCKED PKK TERROR
iscorpitx, marque du monde, présente ses salutations à tout le monde. ”

Yaptığım aramada Iskorpitx’in hacklediği sitelerde kullandığı resimler şu şekilde:

——————————————————————————————–
DIGER HACKERLAR
İskorpitx

46 Yaşlarında İzmir’in Sahil Kasabalarının birinde yaşıyor.Microsoft’u Hacklemesiyle dünya’da sansasyon yarattı.Yaptıgı saldırılarla dünya sırlamasında 1. sırada.Muhasebe ile ugraşıyor.Birçok ünlü şirket indirdi.Tekçalışıyor.

Eno7
Yaşı 20 Civarında.Ayyıldıztim’de görevli.İndirdigi serverlerle dünya sıralamasına girdi.Açıkları çok iyi degerlendiriyor.İstanbul’da oturdugu sanılıyor.

Cyber Doktoray
33 Yaşlarında.CyberWarrior ekibini kurdu ve görev alıyor.İnternette yaptıgı dos ataklarla tanınıyor.Bir süre internet üzerinden dolandırıcılagada karıştı.Yalan yere banka hesap numaraları ile birçok kişiden para topladı.3 çocugu var ve deşifre edildi.İstanbul Haseki civarında oturmakta.İnternet cafe sahibi.İnternette kimsenin sevmedigi biri.

bymey
Yaşı tam olarak bilinmiyor.Avrupa bilrigi, youtube 32.serveri, winnigeeleven,fifa gibi siteleri indirerek adını duyurdu.İstanbul yakınlarında oturudugu sanılıyor.Birçok kez göz altına alındıgı biliniyor.Avrupada sevimeyen Türk hackerlardan.Ayyıldız tim ve Siberaskerler de görev aldı.

uykusuz001
21 yaşlarında.Oturdugu yer bilinmiyor.Tek başladı Ayyıldıztimde çalışmalarını sürdürüyor.İnternet üzerinde bilinen en kolay hack yönetimi olan ISS açıgı ile siteleri indiriyor.Bu açık kolay olmasına ragmen internette bulmak çok zordur.Shell tarzı saldırılarıda var.Fifa’ya saldırdıgı biliniyor.Dünya sıralamasına giren bir diger Türk hacker.

Related Posts