Sinem Saniye – Amerikada tarihine geçebilir

ABD’de elde ettiği başarılarla gururumuz olan genç sanatı Sinem Saniye, ABD’de aralarında Norah Jones, Sheryl Crow, Rihanna ve daha birçok ünlü sanatçının yeraldığı ünlülerin festivali olarak adlandırılan Lilith Fair’de yer alma yarışında zirveyi zorluyor.
Sinem, New York’ta düzenlenen ve en önemli müzik festivali olarak kabul edilen organizasyonda yer alabilmek için 336 şöhret adayı arasında yarışıyor. İnternet üzerinden yapılan yarışma sıralmasında 336 aday arasında önceki gün altıncılığa kadar yükselen Sinem’in sayılı şöhretleri arasına girebilmesi için 24 Mayıs’ta sona erecek oylamada mutlaka dereceye girmesi gerekiyor.

Aralarında birçok Grammy ödüllü sanatçıların da yer aldığı Lilith Fair Festivali ABD’de kadın bestekar ve şarkıcıların yer aldığı en büyük festival organizasyonu olarak kabul ediliyor. Lilith Fair’de yer alan sanatçıların başta New York Cenral Park’ta olmak üzere düzenlediği konserler yüzbinler tarafında izleniyor. Sinem’in ünlülerin festivaline seçilebilmesi için, 4 gün içersinde en fazla oy toplayan sanatçı olması gerekiyor.

İnternet üzerinden İngilizce olarak yapılan oylamada şu andaki sıralamada 12. inci olan sanatçımız konuyla ilgili ANKA’ya yaptığı açıklamada oylamanın dört gün sonra sona ereceğini belirterek, "Şu an çok heyacanlıyım, benimle birlikte yarışmada yarışan çok fazla yetenekli sanatçı var, hem bu yarışmada, hem festival’de çalacak olan ünlülerin arasında Norah Jones, Sherly Crow ve Rihanna’da var. Bu sanatçıların aralarında benim gibi yeni bir sanatçı yer alabilirse, ne kadar büyük bir onur olur benim için" dedi.

İnternet üzerinden yapılacak oylamayla dereceye girmek için yarışan sanatçı, Türkiye’de ve ABD’de yaşayan Türkler’den destek isteyerek, 24 Mayıs’ta sona erecek oylama öncesinde Türk hayranlarını kendisi için oy vermeye davet etti.

-OY NASIL KULLANILIYOR?-

Sinem Saniye, bir Türk sanatçısı olarak ABD’de tarihe geçmek istediğini belirterek, bu yarışmada hayranlarının kendisini yanlız bırakmayacağına inandığını söyledi. Sinem, "Bana oy vermek isteyenler, http://Ourstage.com/profile/sinemsaniye web sitesini ziyaret ederek ve MTV logosunun altındaki ‘Join’e tıklayrak, ‘Music Lover’ bölümünü tıkladıktan sonra öncelikle siteye üye olup verebilirler veya Facebook’da profili olanlar üye olmadan da Facebook logosundan da siteye girebilirler. Üye olduktan sonra aynı sayfada bulunan (http://Ourstage.com/profile/sinemsaniye) ilk önce yeşil "Join Fan Club" ve "Make This My Favorite Artist" tuşlarına tıkladıktan sonra menüden Judge, Lilith Fair Channels, Lilith Fair: New York seçimini yapanların karşısına çıkacak dört parçayı sağ bölümde sıralıyacaklar. 15 saniye süreyle dinlemenin yeterli olacak. Oy tuşuna(Lock in Vote) basıyorsunuz. Sinem’in parçası çıkana kadar aynı şekilde devam ediyorsunuz. Sinem’in "I’ll Confide" parçası çıkınca karşınıza, 1 rakamını koyuyorsunuz ve ‘Lock in Vote ‘tuşuna basıyorsunuz. Bu şekilde hayranlarım bana her gün oy verebilir oylama 4 gün sona eriyor" diye konuştu.

Yarışma için oy kullanan ve yorum yazanlara organizasyon tarafından çeşitli hediyeler de verildiğini belirten Sinem Saniye, bu hediyelerin arasında uçak biletleri, 500, 100 ve 10 dolarlık hediye çekleri ile konser biletleri de olduğunu söyledi.
http://sabah.com.tr/Dunya/2010/05/20/sinem_abd_tarihine_gecebilir

Diger Haberini gormek icin tiklayiniz= http://basariliturkler.ufoss.com/index.php/post/1255/

Related Posts