Songül Akkaya: Hollanda Hizmet nişanı verildi

Hollanda’da görevine veda eden Türk meclis üyesi Songül Akkaya’ya hizmet nişanı

Hollanda Eyalet Meclis Üyesi Songül Akkaya, görevine veda ederken, Kuzey Hollanda Valisi Johan Remkes 8 yıllık başarılı politik çalışmasından dolayı Türk kökenli siyasetçiye politik hizmet nişanı verdi. Mart 2007-Mart 2011 döneminde görev yapan ve 2 Mart seçimlerinde aday olmayan ve seçilemeyen Kuzey Hollanda Eyalet eski Meclis üyeleri içi veda töreni düzenlendi.

Törende 8 yıldır Türkleri başarı ile eyalette temsil eden İşçi Partili Songül Akkaya’ya 8 yıldır yaptığı politik çalışmalardan dolayı Hollanda Kraliçesi Beatrix’in Temsilcisi olan Eyalet Valisi Johan Remkes tarafından eyalet hizmet nişanı ödülü verildi. Johan Remkes yaptığı konuşmada Songül Akkaya’nın yaptığı çalışmalardan dolayı eyalette 8 yıl boyunca çok iyi çalışan her türlü konuda politik tartışmalarda kendisini fazlası işle gösteren bir meclis üyesi olduğunu söyledi.

Ayrıca Vali Remkes Songül Akkaya’nın gençler ile ilgili refah ve sosyal alanda yaptığı çalışmalar ile üstün başarı gösterdiğini belirtti. Kraliçenin komiseri olan Remkes Songül Akkaya’ya başarılı çalışmalarından dolayı 8 yıllık politik hizmet ödülünü verdi. Vali Remkes ödülün manevi değerinin oldukça yüksek olduğunu söyledi.

Töreni takip eden resepsiyonda birçok meclis üyesi ve eyalette görev yapan memurlar, PvdA eski eyalet meclis üyesi Songül Akkaya’yı yaptığı üstün çalışmalardan dolayı kutladı. Songül Akkya bu ödülü Hollanda’da da yaşayan Türk halkı adına aldığını söyledi. Akkaya gazetecilere verdiği demeçte şunlara değindi: “8 yıl boyunca büyük bir istekle halkımızı Kuzey Hollanda Eyalet meclisinde temsil ettiğime inanıyorum. Beni halkım oraya 13 binin üzerinde oy ile oraya gönderdi. Büyük tercihli oylar ile buraya geldim. Sizin aracılığınız ile bana güvenen beni 8 sene boyunca yalnız bırakmayan halkıma çok teşekkür ediyorum.

Önümüzdeki politik yaşamımda halkımın güvenini hissederek tekrar politikaya başka bir yönde devam etmeyi düşünüyorum. Türk halkım hep benim yanımda oldu. Ben de hep halkımın yanında olacağım. Bu ödüle gelince halkım için yaptığım çalışmaların bir ispatı olarak görüyorum. Bu ödülü ben değil Türk halkı aldı .Ödül toplam 53 kişi arasından 11 kişiye verildi. Tek Türk kökenli eyalet meclisi de benim.”

Related Posts