Eric Cem – Platini’yi Türk oynadı

Efsane futbolcu Michel Platini’nin hayatını konu alan Fransız yapımı “Transfer” adlı filmde başrolü Türk oyuncu Eric Cem üstlendi.

Paris’te oyunculuk eğitimi alan Fransa doğumlu Türk oyuncu Eric Cem’in bu rolü almasında, daha önce profesyonel olarak futbol oynaması da etkili oldu. 16 yaşındayken Paris Saint-Germain ve Galatasaray’ın PAF takımlarında forma giyen Cem’e filmde futbolcu Christian Karembeu da eşlik etti. Çekimleri geçtiğimiz günlerde tamamlanan filmin galası, Cannes’da yapılacak.

Bibi Naceri onu seçti

Eric Cem, Michel Platini rolü için, ünlü yönetmen Luc Besson ile de çalışan senarist ve yönetmen Bibi Naceri tarafından birçok isim arasından seçildi. 26 yaşındaki oyuncuya bu filmin ardından teklif yağmaya başladı. Türkiye’de Gaye Sökmen Ajans’a bağlı çalışan Cem, ülkemizde bir sinema filminde oynamak için anlaşma imzaladı. Cem, gelecek dizi tekliflerine de sıcak bakabileceğini söyledi.

http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=26325&rid=2368

Related Posts

1 Comment

  1. Eic Kem’in oynadığı Transfer Film’in jeneriğini izledim ve gerçekten de okuğum people magazindeki gibi Fransızların yeni Tom Cruise ‘ü. Bence Kıvanç Tatlıtuğ ile kıyaslanacak kadar yakışıklı ve ayrıca Fransa’da Tiyatro Drama eğitimi alan Eric Kem çok başarılı karakter oyuncusu,bugün gazetede okudum kadarıyla yeni yayın döneminde Ay Yapımın yeni dizisi ”Fatma Gülün suçu ne” dizisinde Beren Saat ile oynamayı kabul eden Eric ekranlarda fırtına gibi esecek ve Türkiyen’inde Tom Cruise’ü olarak genç kızların gönlünde taht kuracak, bravo Türkiye seninle gurur duyuyor…

Comments are closed.