Piyanist Nazlı Hacıalioğlu

iyanist Nazlı Hacıalioğlu, Ankara’da Başladığı Müzik Eğitimine Avusturya’da Devam Ediyor. Avusturya’nın en iyi piyanistleri arasında bir Türk var. Nazlı Hacıalioğlu başarısının arkasında ise annesinin desteği var. Dünyaca ünlü Mücevher markasi olan Swarovski düzenlediği bir davete Piyanist olarak türk Piyanist Nazli Hacialioglu’nu davet etti.

Başkentte başladığı müzik eğitimini Avusturya’da sürdüren piyanist Nazlı Hacıalioğlu, Innsbruck şehrinde tatil yaparken tanıştığı Sebastian Euler’in girişimleriyle konservatuvara kabul edildi. 24 yaşındaki Hacıalioğlu, “Sebastian Euler, Innsbruck Mozarteum Konservatuarı’nın Piyano Bölüm Başkanı… Beni dinledi ve öğrencisi olarak almak istediğini söyledi. Sınava girdim, kazandım. Üniversite eğitimimi de burada bitirdim. Şu anda yine Avusturya’da hocalık mastırımı yapıyorum.

Aynı zamanda özel piyano dersi veriyorum. Birçok Türk ve Avusturyalı öğrencim var. Avusturya’nın birçok şehrinde konserler verdim. Bundan sonraki hedefim hocalık mastırımı bitirdikten sonra akademik kariyerimi tamamlamak ve aynı zamanda konserlerime devam etmek istiyorum” dedi.

“ANNEMİN HAYALİYDİ”

Ankara’da doğup büyüdüğünü anlatan Hacıalioğlu, “Annemin hayali piyanist olmaktı fakat o zamanki şartlardan dolayı bu hayalini gerçekleştiremediği için benim piyano eğitimi almamı istedi. Altı yaşımda piyano dersi almaya başladım. Ortaokul ve

lise eğitimime Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nde devam ettim. Teymur Shemsiyev, Hatıra Amrahova, Zöhrab Adıgüzelzade gibi birbirinden başarılı ve değerli hocalardan eğitim aldım. Ayrıca, ünlü piyanist Fazıl Say’ın da hocası olan Kamuran Gündemir’den iki sene ders aldım” diye konuştu.

Kaynak: Boss Life Dergi

Related Posts