Muthiş Su Türk işi çıktı

Amerikalı bilim adamlarının “mucizevi buluş” diye tanıttıkları ve tüm dünyada büyük yankı uyandıran bakteri öldürücü suyun, 3 yıl önce Türkiye’de üretildiği iddia edildi

Balıkesir Edremit’teki Kale Akaryakıt Sanayi şirketinin sahibi Faruk Durukan, Amerikan firması tarafından geliştirilen ve virüsleri, bakterileri ve mantarları öldürmesinin yanı sıra hastane mikrobu olarak bilinen MRSA’ya karşı da etkili olduğu duyurulan “Dermacyn” adlı suyu, 3 yıldır “Firetex” adıyla ürettiğini iddia etti. ABD’lilerin “mucizevi su” diye duyurdukları su hakkında onlarca üniversiteyle ortak çalışma raporlarının bulunduğunu anlatan Durukan, suyu ABD ve AB ülkelerine ihraç ettiklerini, bugüne kadar binlerce ton satış yaptıklarını ifade etti. Faruk Durukan, ilgisizlikten yakınarak şöyle konuştu:

‘TÜRKİYE SAHİP ÇIKMALI’

“Antiseptik ve dezenfektan özelliğe sahip Firetex’in en tehlikeli 8 bakteriye karşı etkili olduğu ispatlandı. Bu su stratejik bir üründür. Türkiye’nin üretim, pazarlama konularında artık ulusal bir politikası olması gerekir. Firetex’in ‘Amerikan buluşu’ diye lanse edilmesini üzüntüyle karşılıyorum. Bu ürün benim üretimim. İcadım çalındı. Türkiye artık kendi değer ve ürünlerine sahip çıkmalıdır.”

YARALARI İYİLEŞTİRİYOR

New Scientist dergisinde yayımlanan haberde, Kaliforniya’daki bir firmanın geliştirdiği Dermacyn adlı suyun, virüsleri, bakterileri ve mantarları öldürdüğü, hastane mikrobu MRSA’ya karşı da etkili olduğu belirtilmişti. Suyun, diyabetik hastalarda görülen ayak yaralarının da iyileşmesini hızlandırdığı kaydedilmişti. Solüsyon ve sprey şeklinde hazırlanan suyun, ABD’de piyasaya çıktığı, İngiltere’de de satışı için onay verildiği bildirilmişti.

http://www.habervakti.com/detay.asp?id=32032

Related Posts

2 Comments

  1. doğrusu bilmiyordum bu spreyi ararken amerikanın değıl de türklerin icadı olması beni çok onurlandırdı ve üzdü.üzdü çünki ben bıle bu suyu amerıkan kökenlı oldugunu sanıyordum.sizleri tebrik ederim umarım adınızı/adımızı duyurabılırsınız kolay gelsın.
    ayrıca fritex ürününüzden almak iztiyorum ancak satış yapılan yeri bulamadım.yardımcı olursanız sevınırım

  2. Helal olsun iste Türk Kafasi dedigin böyle olur

    Ürünü internet aradim ama bulamadim sanirim daha yapim asamasinda ,ürünü bulmama yardimci olursaniz sevinirim

    Hersey Güzel Türkiyemiz icin BASARILAR…..

    E-Mail:selimaktas38@hotmail.com

Comments are closed.