Medical Park Hollanda’da tanıtım atağında

“Herkes İçin Sağlık” sloganıyla yola çıkan Medical Park hastaneler zinciri, Lahey’de Hollanda sağlık sektörü ile buluştu. Medical Park yetkilileri, Hollanda’da bulunan polikilinik ve sağlık ofisleriyle ortaklaşa yürütülen bir organizasyonla dün akşam Lahey’de bir akşam yemeği verdi.

Medical Park Avrupa Koordinatörü Hamdi Aslan ve Hollanda Müdürü Hakan Yıldırım’ın da hazır bulunduğu tanıtım yemeğinde, hastane çalışanları ve tanıtım birimleri yer aldı.

Yetkililer, hastanenin yeni oluşum ve VİP hizmetleri hakkında medyaya bilgi verdi. Sağlık hizmetlerinde Türkiye ile Hollanda arasında köprü görevi yaptığı bildirilen Medical Park tanıtım birimlerinin, ortaklaşa daha iyi hizmet vermesinin yolları anlatıldı.

Hamdi Aslan yaptığı konuşmada, bu işe Hollanda’dan başlamalarının sebebinin, babasının hastalığı olduğunu belirterek, “Babamın hastalığının ardından, tüm hastaları babam bildim. İlk olarak Hollanda’da bu hizmeti en iyi şekilde nasıl verebilir, hastaları uzman hekimlerimizle nasıl buluşturabiliriz diye düşünmemiz bu işin ilk meşalesi oldu. Amacımız Hollanda’daki hastaların da Türkiye’de tedavi olabilme haklarını bilmelerini istiyoruz. Biz Medical Park ile hastalarımız arasında bir köprü oluşturmayı amaçladık. Hollanda’da dört tane başvuru ofisimizle bu işi başlattık” dedi.

Medical Park Hollanda Müdürü Hakan Yıldırım ise, yeni bir yapılanma içerisinde olduklarını belirterek şimdilik 20 kişilik bir kadro oluştuğunu ve bunun giderek artacağını ifade etti.

Hastaların bulunduğu ilde tedavisinin amaçlandığı yeni oluşumda, Hollanda’daki aile doktorlarından alınan hasta sevk belgesiyle Türkiye-Hollanda sağlık hizmetleri başlatılmış oluyor. Medical Park Hollanda’daki tanınmış sağlık sigortalarından AGIS ve DSV olmak üzere bir çok farklı sigorta, hastalarının Türkiye’de tedavi görmelerinin yolunu açtı.

www.medicalpark.com.tr

Related Posts