Almanya’da Başarılı Türk Öğrenciler Ödüllendirildi

Rheinland Pfalz ve Saarland Eyaletlerinde 1,6 Not Ortalamasıyla Liseyi Bitiren Gizem Sarı ve 1,6 Not Ortalamasına Sahip Coşkun Dev’i Birer Diz Üstü Bilgisayarla Ödüllendirdi.

Mainz Başkonsolosu Aslan Alper Yüksel görev bölgesi Rheinland Pfalz ve Saarland Eyaletlerinde 1,6 not ortalamasıyla liseyi bitiren Gizem Sarı ve 1,6 not ortalamasına sahip Coşkun Dev’i birer diz üstü bilgisayarla ödüllendirdi. Başarılı Türk öğrencileri “Başarımıızı ebeveynlerimizin desteğine borçluyuz” dediler.

Türkiye Berlin Büyükelçiliği’nin Almanya’da eğitim alanında başarılı gençlerimize yönelik takdir ve teşvik girişimi çerçevesinde Rheinland Pfalz ve Saarland eyaletlerinde liseyi yüksek dereceyle bitiren iki öğrencimize Büyükelçi’nin tebrik mektubu ve hediyesi olan diz üstü bilgisayarlar, Mainz Başkonsolosluğu’ nda verildi. Rheinland Pfalz Eyaleti’nde Mainz Schloss Gymansimu’nu 1,6’lık not ortalamasıyla bitiren Gizem Sarı (20) ile Saarland Eyaleti’inde Neunkinchen Krebsberg Gymnasium’unu 1,6 not ortalamasıyla bitirerek başarılı olan Coşkun Dev(18) ödüllerini Başkonsolos Aslan Alper Yüksel’den aldılar. Mainz Başkonsolosluğu rezidanzında yapılan ödül törenine muavin konsolos Sevil Bedir, Rheinland Pfalz Eyaleti Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Michael Ebeling ile Saarland Eyaleti Eğitim Bakanlığı’ndan Jens Vollmar, öğrenci velileri ve yakınlarıda hazır bulundu. Konuşmacılar ve veliler eğitimin önemi ve çocukların başarısında bilinçli ailelerin desteğinin gerekliliği vurguladılar.

Ailelere çocuklarının başarılarındaki emek ve özverileri için teşekkür eden Başkonsolos Yüksel, “Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz. Türk çocuklarının etkin eğitim almaları ve topluma faydalı birer birey olmalarına önem veriyoruz. Gelecekte de başarılı gençlerimizi bulup çıkaracağız, onları örnek olarak göstereceğiz, onlara destek olup bütün gençlerimizi böyle bir başarı için teşvik edeceğiz” dedi.

?

Eczacı olmak istediğini belirten Gizem Sarı ile önce hasta bakıcılık eğitimi aldıktan sonra üniversitede tıp okuyarak doktor olmak istediğini vurgulayan Coşkun Sarı başarılarının sırrını şöyle dile getirdiler: “Ailerimizin desteği, düzgün arkadaşlar seçmek ve düzenli olarak ödevlerimizi yapıp derslerimize çok çalışmak.

Gizem Sarı ile Coşkun Dev 1,6 not ortalamasıyla liseyi bitirerek Rheinland Pfalz ve Saarland Eyaletinde en başarılı Türk öğrenciler seçildiler. Öğrencilerin dizüstü bilgisayar ödüllerini Mainz Başkonsolosu Aslan Alper Yüksel takdim etti.

Görüntü dökümanı

————-

Törende başkonsoloun konuşması

Öğrencilere ödül takdimi

Rheinland Pfalz Eyaleti Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Michael Ebeling konuşması

Saarland Eyaleti Eğitim Bakanlığı’ndan Jens Vollmar,

Öğrenci Coşkun Dev ile rop

Öğrenci Gizem Sarı ile röp

Haber -Kamera: İsa DEVEÇEKEN -MAİNZ / DHA

Related Posts