Görüntülenme: 11849

Rate this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Eurovision’da Türk yarışmacılar

 09 Şubat 2013  @Diğer

Bu yıl Eurovision’a katılmama kararı alan Türkiye, yarışmada İrlanda ekibiyle adından söz ettirecek.Üç Türk’ün yer aldığı Inchequin grubu, ülke oylamasında birinci seçilirse Eurovision’da İrlanda’yı temsil edecek. Grubun seslendireceği şarkının nakaratı Türkçe.

TÜRKİYE, bu yıl İsveç’in Malmö kentinde düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmıyor. Ancak üç Türk’ün yarışmada sahneye çıkma ihtimali var. İrlanda resmi televizyonunun radyo yayını yapan kanalı RTE 1, ülkenin Eurovision adayları arasında Inchequin grubunun da bulunduğunu açıkladı. Inchequin, iki İrlandalı ile üç Türk’ün yer aldığı bir grup. Ekip, 22 Şubat akşamı düzenlenecek ülke oylamasında birinci olursa, mayıs ayındaki yarışmada İrlanda’yı temsil edecek.

NAKARAT TÜRKÇE
İki yıl önce Bodrum-Gümüşlük’e taşınan İrlandalı Hugh O’Neill ve Snead Bradley ile Selin Türkoğlu, Tevfik Kulak ve Ayda Tunçboyacı’nın yer aldığı Inchequin, “The Last Time / Son Kez” şarkısıyla yarışacak. Ekip, sözleri İngilizce, nakaratı Türkçe olan şarkıyı 22 Şubat’ta RTE kanalında yayınlanacak “The Late Late Show Eurosong 2013”te seslendirecek. Kazananını jüri ve halk oyları belirleyecek.

4 İDDİALI RAKİP
Inchequin’in ülke oylamasında dört rakibi var: Zoë Alexis Bohorquez, Ryan Dolan, Aimee Fitzpatrick ve Kasey. Gruplara birer mentorun danışmanlık yaptığı yarışmada Inchequin’in akıl danıştığı isim ise 1980 yılında Eurovision’da İrlanda’ya birincilik getiren Johnny Logan’ın seslendirdiği “What’s Another Year” şarkısının prodüktörü Shay Healy.

* İrlanda adaylarından Kasey, “Kiss Me” şarkısıyla yarışıyor.
* Aimée Fitzpatrick’ın şarkısı “Crashing Down”.
* Zoe Alexis Bohorquez, “Fire” şarkısıyla şans arayacak.
* Ryan Dolan, yarışmada “Only Love Survives” şarkısını okuyacak.

GRUBUN EUROVISION ŞARKISI
Soğuk kuzey ülkesinden buraya vardığımda
Arkamda çok fazla acı bıraktım
Aslında beni buraya getiren buz gibi esen bir rüzgardı
Fakat artık yüzümde ılık bir meltem hissediyorum
Son kez, son kez Son kez Yağmur yağacakEtiketler: , , , ,

Yorumlar: Yorum (0) |