Neshan Mülazım 1995 TÜRKİYE GÜZELİ NEZHAN, YUNANİSTAN’DA ŞÖHRET OLDU

Manken Neshan Mülazım Kimdir?

1995 Türkiye Güzeli olarak şov dünyasıyla tanışan Neshan Mulazım, o yıllarda aradığı şöhreti bir türlü bulamamış ve yaptığı işlerden çok özel hayatıyla gündeme gelmişti. Neshan’ın adı o yıllarda; Damir Mrsiç, Tolga Rangaviz, Ali Aktuna ve Murat Cevahir gibi isimlerle yaşadığı aşklarla anıldı. Selin Toktay’ın da yakın arkadaşı olan Mülazım, daha sonra Yunanistan’a yerleşti.

Yunanistan’ı kasıp kavuran Türk manken Neshan Mülazım, Türkiye’deki meslektaşlarına çok önemli tüyolar veriyor…
Türkiye, İbrahim Kutluay’dan sonra Yunanistan’a bir de manken ihraç etti. 1995’te ATV’nin ‘Miss Suzuki Türkiye Güzellik Yarışması’nda birinci, Filipinler’deki ‘Miss Asia Pasific’te dördüncü olan Neshan Mülazım, Türkiye’de 5 yıl mankenlik yaptıktan sonra şansını denediği Yunanistan’da büyük başarı kazandı. Neshan Mülazım’la Yunanistan macerasını konuştuk.

Neden Atina?
Türkiye’deki manken imajına uymuyordum. Gece hayatım yoktu. Burada şartlar farklı. İnsanlar defilelere kıyafetler için geliyor.

Peki, işler nasıl?
Mükemmel. Burada Türkiye’den daha fazla kazanıyorum. Türkiye’de bir defilede 200 dolar, katalog çekiminde ise 300 dolar alıyordum. Burada, defile başına 700, katalog için de 1000 dolar kazanıyorum.

Atina’da hangi güçlüklerle karşılaştın?
Bir dergi için verdiğim mayolu fotoğrafın rotuş yapılarak g – string giyiyormuşum gibi yayımlanmasını saymazsak yok sayılır.

Türk meslektaşlarına tavsiyelerin var mı?
Esmer, zayıf ve uzun boylu iseler burada kolayca iş bulabilirler. Ayrıca, Türk erkek mankenler için de Atina fırsat. Erkek mankenlerin çoğu başka ülkelerden geliyor.
http://www.milliyet.com.tr/2002/02/09/magazin/mag03.html

————————————————————————–

ÇIPLAK POZLAR VERDİ
Altı sene önce, Kıbrıs Rum Kesimi Güzeli Stella Dimitrou ile özel dostluk kurup Atina’ya yerleşen Neshan Mülazım; 2002 yılında Stella ile Yunanistan’ın Max dergisine çırılçıplak pozlar verdi. Ancak bu pozlar da ona kısa süre gündemde kalmaktan daha fazlasını getimedi.

SONUNDA BAŞARDI
Yıllardan beri Atina’da yaşayan Neshan’ın şansı yeni yeni gülmeye başladı. Yunanistan’ın en ünlü talk show’cusu Nikos Mastorakis, Antenna Kanalı’ndaki yeni programında partner olarak kendine Neshan’ı seçti. Yüzlerce Yunanlı güzelin arasından bu programa sunucu olarak seçilen eski Türkiye Güzeli; bir anda tüm Yunanistan’ın tanıdığı ünlü bir isim oldu.
Kaynak:ZAFER AKBAŞ -Sabah

Related Posts