Fatma Pehlivan 4. kez Senato’da

Flaman Sosyalist Parti’den Flaman Bölge Milletvekili olan Fatma Pehlivan partisi tarafındna Toplum Senatörü olarak atandı.

Diğer bir milletvekili olan Güler Turan’ın Anvers Belediye Başkan Yardımcılığı görevine gelmesi ve senatörlük görevinden istifa etmesiyle boşalan koltuğa Fatma Pehlivan getirildi. Pehlivan geçtiğimiz gün Senato’da yemin ederek resmen göreve başlarken, diğer partililerden gelen tebrikleri de kabul etti.

Bundan önce 2001, 2003 ve 2009 yıllarında da senatörlük yapan Fatma Pehlivan 4. defa Senatör olma heyecanını yaşarken: “ Evime geri döndüm” tabirini kullandı. Yemin töreni ardından gazetemize açıklamalarda bulunan Pehlivan: “Güler Turan’ın Anvers’te göreve başlamasıyla, bir koltuk boşaldı. Parti içerisinde de ben dâhil 3 aday vardı. Parti içi bu konu değerlendirildi ve benim atanmama karar verildi. Bundan önce tecrübelerim de değerlendirildi. Daha fazla hizmet verebilmek için adaylığımı koymuştum. Tabi ki Flaman Parlamentosu’ndaki çalışmalarımı ihmal etmeyeceğim.” dedi.

Related Posts